2015 m. gegužės 14 dieną vyks renginys „Kraujo diena“

Š. m. gegužės 14 dieną OHLB „Kraujas“ , kartu su VŠĮ VULSK Hematologijos onkologijos ir transfuziologijos centru, jau trečią kartą organizuoja „Kraujo dieną“, kurios tikslas –   atkreipti dėmesį į kraujo vėžiu sergančių pacientų problemas ir suteikti naujausią informaciją apie onkohematologinių ligų gydymą pacientams, jų artimiesiems, bendrosios praktikos gydytojams.

{end_header}

 

Gegužės 14 dieną Vilniuje, viešbutyje „ Holiday Inn“ ( Šeimyniškių g. 1 )  nuo 9 val. ryto vyks konferencija pacientams ir jų artimiesiems. OHLB „Kraujas“ pirmininkė  I.Drėgvienė supažindins su bendrijos veikla ir artimiausiais planais, papasakos, kokią pagalbą bendrija teikia onkohematologinėmis ligomis sergantiems žmonėms. Bus pristatytas savanorių rengimo projektas „Draugų kalendorius“. VUL  SK HOTC gydytoja  dietologė  Evelina Cikanavičiūtė skaitys paskaitą apie mitybos ir fizinio aktyvumo svarbą sergant onkologine liga. Paralelinėse sesijose – VUL  SK  Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro gydytojų pranešimai ir galimybė užduoti medikams visus rūpimus klausimus apie savo ligą. Centro vadovas Prof. dr. med. Laimonas Griškevičius skaitys pranešimą apie Hodžkino ir Ne Hodžkino limfomas, Dr. med. Valdas. Pečeliūnas –  apie mielominę ligą, gydytoja hematologė  Regina Pileckytė  – apie lėtinę limfoleukemiją, gydytoja hematologė Sima Pakštytė  – apie mieloprofileracines ligas. 

Labai raginame visus pasinaudokite galimybe elektroniniu paštu info@kraujas.lt  arba tel. 868740952 iš anksto pateikti Jums rūpimus klausimus medikams apie savo ligą. Konferencijos metu klausimai bus pateikiami anonimiškai.

 

Nuo 14 val. 30 min. kviečiame šeimos gydytojus dalyvauti konferencijoje  „Kraujo ligos  – kaip jas atpažinti ir stebėti“. Pranešimus apie pagrindines  piktybines kraujo ligas (lėtinė limfoleukemija, mieloprofileracinės ligos, anemijas)  skaitys VUL SK Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro medikai, VUL SK HOTC pacientų konsultacinės pagalbos koordinatorė/bendrosios praktikos slaugytoja Natalija Archipova pristatys skubios pacientų registracijos programą – „Žaliuosius koridorius“, Lietuvos nacionalinio kaulų čiulpų donorų registro vyr. ordinatorė gydytoja hematologė  Rita Čekauskienė kalbės apie pacientų po kaulų čiulpų transplantacijos problemas ir bendrosios praktikos gydytojų vaidmenį stebint šiuos pacientus, VUL SK Infekcinių ligų konsultacijų ir imunoprofilaktikos skyriaus vedėja Doc. med. dr. Ligita Jančorienė aptars onkologinių pacientų skiepijimo planą,  Respublikinė Šiaulių ligoninės  vaikų hematologė Dr. Izolda Krivienė kalbės apie bendrosios praktikos gydytojų vaidmenį stebint vaikus po onkologinės ir onkohematologinės ligos gydymo.

Gydytojams bus įteikti kvalifikacines valandas patvirtinantys atestatai.

 

Apie savo dalyvavimą galite pranešti  el. p. info@kraujas.lt  arba  tel. 868740952.

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...