Akcija „Gimiau nerūkanti/is“ 2016

2016 m. gegužės 31 d. pasaulis jau 27-ąjį kartą minės Pasaulinę dieną be tabako. Visoje Lietuvoje birželio 1d. jau 15-ąjį kartą bus vykdoma akcija „Gimiau nerūkanti/is’.

Akcijos metu, marškinėliais su užrašu „Gimiau nerūkantis’ ar „Gimiau nerūkanti’ yra apdovanojami „Pasaulinę dieną be tabako“ (gegužės 31) gimę naujagimiai. Akcija vyksta visuose Lietuvos miestų gimdymo namuose.  Akcijos organizatoriai naujagimių tėvams tarsi už juos perduoda prašymą: „Leiskit gimti ir augti sveikiems“. Pagrindinis šios dienos tikslas yra apsaugoti dabartinę ir būsimas kartas nuo tabako vartojimo sukeliamų sveikatos, socialinių, aplinkos ir ekonominių problemų bei priverstinio kvėpavimo tabako dūmais užterštu oru.

Tiek moters, tiek vyro rūkymas šeimoje gali tapti rimta kliūtimi norint susilaukti vaikų šeimoje, o tėvų rūkymas gali reikšmingai pakenkti vaiko sveikatai. Pasyvus rūkymas nėštumo metu taip pat gali tapti vaisiaus ir jau gimusio vaiko sveikatos sutrikimų priežastimi. Augdami vaikai perima tėvų elgesio modelį ir patys dažniau pradeda rūkyti.

Rūkymo sukeltos ligos Lietuvai kasmet kainuoja apie 7000 gyvybių. Dėl šios priežasties akcijos organizatoriai, matydami vis labiau visuomenėje, o ypač tarp moterų, plintantį rūkymą, siekia informuoti visuomenę ir paraginti saugoti vaikų ir savo sveikatą.

Žiniasklaidos atstovus kviečiame kartu dalyvauti akcijoje birželio 1 d. (trečiadienį). Jūsų laukiame 11.30 val. Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos fojė.

Detalesnė informacija tel. 861533048 , atsakingas asmuo Aina Adomaitytė.  

Dėl leidimo į Klinikų teritoriją kreiptis tel. 861271970

 

 

Akcijos globėjas: Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas.

Akcijos organizatorius: Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras.

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...