Akcija kvies atsisakyti vaikus žeidžiančių žodžių

Šią savaitę Lietuvoje vyksta socialinė akcija „Nustokime barti, pradėkime girti“. Ja  siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į emocinės prievartos prieš vaikus problemą. Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė kviečia visus prisijungti prie akcijos Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) balandžio 23 dieną nuo 11 val. 30 min.

Maloniai kviečiame dalyvauti žiniasklaidos atstovus!
Akcija vyks balandžio 23 dieną nuo 11 val. 30 min. SAM antrame aukšte.

 

„Iš tiesų, Lietuvoje vaikai iki šiol patiria įvairias patyčias ne tik mokyklose, tačiau dažnai yra barami ir šeimose. Emocinė prievarta yra visų prievartos rūšių pagrindas, todėl neturime toleruoti tokių veiksmų. Organizuojama akcija yra svarbus prevencinis žingsnis, kuris dar kartą visiems primins, kad vaikų auginimas ir ugdymas turi būti paremtas pagarba vaiko orumui, taip  gerinant tiek vaikų, tiek suaugusiųjų psichologinę savijautą ir psichikos sveikatą“, – teigė ministrė R. Šalaševičiūtė.

SAM akciją „Nustokime barti, pradėkime girti“ vykdys balandžio 23 dieną. Jos metu bus pastatytos specialios dėžės, paženklintos akcijos atributika. Savanoriai kvies žmones užrašyti į kortelę žodžius, kurių jie nebevartos auklėdami savo vaikus ir mesti į dėžes. Atsikratę netinkamų žodžių, suaugusieji gaus kortelę su vaiką pagiriančiais ir skatinančiais žodžiais.

Akciją organizuoja ir remia VšĮ Paramos vaikams centras bei bendradarbiaujančių organizacijų tinklas Eurochild.

                     

Maloniai kviečiame dalyvauti žiniasklaidos atstovus!
Akcija vyks balandžio 23 dieną nuo 11 val. 30 min. SAM antrame aukšte.

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

 

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...