Alytuje vyko policijos pareigūnų radiacinės saugos mokymai

Radiacinės saugos centro atstovai lankėsi Alytaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate, kur organizavo policijos pareigūnų radiacinės saugos mokymus.

Mokymų metu Radiacinės saugos centro specialistai pareigūnus supažindino su policijos darbuotojų veiklą branduolinės ar radiologinės avarijos atveju reglamentuojančiais teisės aktais, priminė jonizuojančiosios spinduliuotės reikšmę bei jos biologinį poveikį žmogaus organizmui, pristatė buvusių radiologinių avarijų apžvalgą, akcentavo paliktųjų šaltinių atpažinimo ir jų sutvarkymo svarbą. Taip pat buvo detaliau aptartos situacijos, kurioms policijos darbuotojai turi būti tinkamai pasirengę: jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinio (toliau – šaltinis) vagystė; transporto priemonės, gabenusios šaltinį, vagystė; šaltinio panaudojimas piktavališkais tikslais; transporto priemonės, gabenančios šaltinį, avarija.

Policijos pareigūnams buvo išsamiai pristatyti per kelerius metus Lietuvoje įvykę radiologiniai incidentai bei reagavimas į juos, atkreiptas dėmesys, kad vien 2015 m. Lietuvos Respublikoje buvo užregistruoti 49 radiologiniai incidentai. Tai padėjo pareigūnams įsitikinti, kad tokie incidentai įvyksta ne tik pasaulyje, bet gali įvykti ir Lietuvoje, todėl yra būtina tinkamai pasirengti į juos reaguoti. Mokymų metu buvo nagrinėtos institucijų bendradarbiavimo galimybės, kai aptinkamas paliktasis šaltinis ir nėra žinomas jo savininkas, šaltinių vagysčių atvejais ir pan.

Pareigūnai domėjosi, kaip teisės aktų nuostatos veikia realių situacijų atvejais, įkalčių surinkimo ypatumais teritorijoje, kurioje įtariama ar yra patvirtintas užterštumas radioaktyviosiomis medžiagomis. Antroje mokymų dalyje pareigūnai buvo detaliai supažindinti su policijos darbuotojų asmeninės apsaugos priemonėmis ir dozimetrine kontrole, taip pat buvo mokomi praktiškai dirbti su dozimetriniais prietaisais.

Policijos darbuotojai padėkojo už įdomius ir naudingus mokymus bei pastebėjo, kad mokymų metu įgytos žinios pravers jiems tinkamai reaguoti į galimus radiologinius incidentus ir avarijas.

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...