Apie saugų eismą kalbės ir gydymo įstaigose

Kur du stos – visada daugiau padarys: Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau LAKD) ir Sveikatos apsaugos ministerija vienija pajėgas ir pradeda informacinę kampaniją, skirtą svarbiausioms saugaus elgesio kelyje taisyklėms priminti.

Prasidėjus rudeniui, kai rytais ir vakarais vis tamsiau, ypač aktualus yra pėsčiųjų saugumas. Ne pirmus metus LAKD su partneriais – kelių policijos pareigūnais, kunigais, visuomenės sveikatos specialistais, bendruomenių atstovais – primena, kaip svarbu pėstiesiems naudoti atšvaitus ar kitas šviesą atspindinčias priemones. Smagu, kad vis daugiau žmonių naudoja atšvaitus, bet norėtųsi, kad ir vaikams, ir suaugusiesiems, ir senjorams – visiems užsisegti atšvaitą taptų įpročiu visur ir visada.

„Todėl siekdami, kad informacija, kaip teisingai naudoti atšvaitus, pasiektų kuo daugiau žmonių, su sveikatos apsaugos ministre Rimante Šalaševičiūte sutarėme vykdyti bendrą projektą – išleisti plakatus ir juos platinti sveikatos priežiūros įstaigose. Į įstaigas ateina daug įvairaus amžiaus žmonių. Manome, kad jie, laukdami savo eilės pas gydytoją, atkreips dėmesį į kabančius plakatus, pasiskaitys informacinį lankstinuką apie tai, kaip teisingai užsisegti ar užsidėti atšvaitus“ – kalbėjo laikinasis Kelių direkcijos vadovas Egidijus Skrodenis.

Per šių metų 9 mėnesius mūsų keliuose įvyko 2249 eismo įvykiai. Juose žuvo 150 žmonių. Iš jų 37 pėstieji (iš jų 26 pėstieji (arba 70 %) žuvo tamsiu paros metu). Palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, žuvusiųjų pėsčiųjų skaičius sumažėjo (2014 m. per 9 mėn. žuvo 66 pėstieji (iš jų 37 tamsiu paros metu). Kadangi nemažai eismo įvykių nutinka ir pėsčiųjų perėjose, Kelių direkcija išleido plakatą, kuriame informacija apie saugumą pėsčiųjų perėjose skirta ir pėstiesiems, ir vairuotojams.

Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė: „Siekdamas mažinti traumų ir sužalojimų bei mirčių keliuose skaičių dirba ir sveikatos sektorius. Praeitas metais patvirtinta Lietuvos sveikatos 2014–2025 metų programa, kurios vienas iš uždavinių – mažinti avaringumą ir traumų kelių eismo įvykiuose skaičių. Ir toliau vykdomos gerus rezultatus davusios prevencijos priemonės, kurios padeda mažinti keliuose nukentėjusių ir žuvusių asmenų skaičių. Visuomenė yra mokoma teikti pirmąją pagalbą kol atvyks greitoji medicinos pagalba, gerinama būtinosios pirmosios pagalbos sistema, organizuojami įvairaus masto renginiai, konkursai saugaus eismo tematika, vyksta tarpsektorinis bendradarbiavimas. Nors įvairios žinybos deda daug pastangų, kad būtų pagerinta kelių infrastruktūra, medicinos paslaugos, šviečiama visuomenė, tobulinami teisės aktai, tačiau labiausiai eismo sauga priklauso nuo pačių eismo dalyvių. Žmogaus elgesio ir savimonės kelyje niekas, išskyrus jį patį, pakeisti negali. Svarbu kiekvienam žmogui prisiimti atsakomybę už save ir už kitus eismo dalyvius. Juk kiekvienas iš mūsų esame eismo dalyvis, kuriantis saugaus eismo kultūrą“.

Sveikatos apsaugos ministerija ir jai pavaldi įstaiga Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kartu su partneriais LAKD ir Kelių policijos tarnyba jau nuo 2011 m. gegužės mėnesio vykdo pagrindinę Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos metu 2011–2020 m. oficialiai paskelbtos Pasaulio sveikatos organizacijos Saugaus eismo dekados viziją – užtikrinti saugų judėjimą visiems, kurie naudojasi Lietuvos keliais. Prie kiekvienais metais Lietuvoje minimos Jungtinių Tautų Saugaus eismo savaitės minėjimo su savo renginiais prisideda ir miestų bei rajonų visuomenės sveikatos biurai su savivaldybių įstaigomis.

Prie LAKD ir Sveikatos apsaugos ministerijos informacinės kampanijos prisijungia ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, miestų bei rajonų savivaldybių visuomenės sveikatos biurai, kurie platins bendrai išleistus plakatus, informacinius lankstukus sveikatos priežiūros įstaigose.

 

Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos ir Sveikatos apsaugos ministerijos informacija

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...