Aptarti Baltijos šalių prioritetai vertinant cheminių medžiagų riziką sveikatai

Bendri Baltijos šalių prioritetai cheminių medžiagų rizikos sveikatai vertinimo srityje ir  tolesnio bendradarbiavimo galimybės aptartos Vilniuje vykusiame Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos seminare „Cheminių medžiagų rizikos žmonių sveikatai vertinimas: mokymai ir gebėjimų tobulinimas Estijos, Latvijos ir Lietuvos atstovams“. Pranešimus skaitė Pasaulio sveikatos organizacijos Europos aplinkos ir sveikatos centro atstovai bei cheminių medžiagų rizikos vertinimo ekspertai iš Anglijos, Olandijos ir Vokietijos.

Seminare daug dėmesio skirta Europos Parlamento ir Tarybos reglamento dėl cheminių medžiagų registracijos, įvertinimo, autorizacijos ir apribojimų (REACH reglamentas) įgyvendinimui bei medžiagų, keliančių didelį susirūpinimą, vertinimui.  Taip pat svarstyta greito rizikos vertinimo ir pritaikymo metodikų klausimai, ekstremaliose situacijose, susijusiose su cheminėmis medžiagomis. Diskusijose aptarti bendri Baltijos šalių prioritetai cheminių medžiagų rizikos sveikatai vertinimo srityje ir tolesnio bendradarbiavimo galimybės.

Renginyje pristatytos PSO parengto modelio taikymo galimybės, vertinant suminį cheminių medžiagų poveikį. Dalyviams pateiktos praktinės užduotys, kurių metu pritaikyti įvairūs rizikos vertinimo kriterijai. Diskusijose aptartos galimybės šalyse pritaikyti pasiūlytą suminio poveikio vertinimo sistemą bei galimi su tuo susiję iššūkiai.

Po seminaro įvyko Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės ir PSO Europos aplinkos ir sveikatos centro cheminės saugos programos koordinatorės Dr. Irinos Zastenskajos susitikimas. Pasikeista informacija ir nuomonėmis dėl sveikatos sektoriaus dalyvavimo cheminių medžiagų vertinimo ir valdymo procesuose, sutarta dėl bendradarbiavimo ir nacionalinių gebėjimų stiprinimo, siekiant apsaugoti Lietuvos gyventojus nuo kenksmingo cheminių medžiagų poveikio.

Seminaras organizuotas įgyvendinant Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir PSO Europos regiono biuro 2014 – 2015 m. dvimetę bendradarbiavimo sutartį.

Daugiau informacijos:

Ingrida Zurlytė
Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybės Lietuvoje vadovė
el. p.: zui@euro.who.int,
www.euro.who.int

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius, samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...