Aptartos naujausios 70 mokslo įrodymais pagrįstos diagnostikos bei gydymo metodikos (akušerijos ir neonatologijos)

Kaune įvyko Lietuvos ligoninių, kuriose teikiamos paslaugos nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams, atstovų susitikimas. Aptartos naujausios 70 mokslo įrodymais pagrįstos diagnostikos bei gydymo metodikos (akušerijos ir neonatologijos), kurios buvo parengtos iš Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos projekto lėšų, bei jų įdiegimas /naudojimas ligoninėse. 

„Siekiamybė, kad 70 naujos diagnostikos ir gydymo metodikos taptų universalios. Jos turi būti įdiegtos į kiekvienos Lietuvos ligoninės kasdienę praktiką. Mokymų metu įgytos žinios ir praktiniai įgūdžiai neturi būti pamiršti“ – artimiausius darbus įvardijo projektui vadovaujantis Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Gimdymo skyriaus vadovas prof. Mindaugas Kliučinskas.

 

Metodikas ir jų įdiegimo ligoninėse planą galite rasti paspaudę šią nuorodą:

https://sam.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/programos-ir-projektai/sveicarijos-paramos-programa/akuserijos-ir-neonatologijos-diagnostikos-ir-gydymo-metodikos


Išsamesnė informacija:

Kaune susirinko gausus būrys gydytojų akušerių ginekologų, neonatologų, akušerių ir ligoninių vadovų iš visos Lietuvos. Specialistai, dirbantys su nėščiosiomis, gimdyvėmis ir naujagimiais aptarė šveicarų paramos naudą bei modernių diagnostikos ir gydymo metodikų diegimo sveikatos priežiūros įstaigose planą. Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos projektui „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ vadovauja Kauno klinikos.

„Šis projektas yra didžiulis iššūkis jos vykdytojoms Kauno klinikoms, bet neabejotina nauda visos Lietuvos ligoninėms. Mes džiaugiamės, galėdami prisidėti prie tokio reikšmingo ir kilnaus projekto, kurio tikslas – teikti aukščiausio lygio sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms ir naujagimiams“,  – susitikimą sveikinimo žodžiu pradėjo Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius.

Susitikime dalyvavo šveicarų paramos gavėjai – 24 Lietuvos ligoninių vadovai arba jų deleguoti atstovai, moderniuose mokymuose dalyvaujantys medicinos specialistai, LR Sveikatos apsaugos ministerijos ir Centrinės projektų valdymo agentūros atstovai, suinteresuoti bendro Lietuvos ir Šveicarijos projekto įgyvendinimu Lietuvoje. Nuo šios vasaros prie projekto prisijungė dar 3 ligoninės – Jonavos, Rokiškio ir Šilutės. Regionų ligoninių prisijungimas prie bendro Lietuvos ir Šveicarijos projekto prisida prie sveikatos priežiūros paslaugų nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams suvienodinimo visoje Lietuvoje.

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. Rūta Nadišauskienė džiaugėsi, kad projekto įgyvendinimas vyksta sklandžiai, nepaisant iškylančių sunkumų: „Net ir gerus pokyčius kiekvienas priima skirtingai. Dėl to labai džiaugiuosi, kad toks profesionalas kaip ISM rektorius prof. Alfredas Chmieliauskas šiandien mus supažindins su itin sudėtinga sritimi –pokyčių valdymu. Naujų modernių akušerijos ir neonatologijos metodikų įdiegimas – tai tas gerasis pokytis, kurį turi priimti projekte dalyvaujančios ligoninės,“ – kviestinį lektorių, kuris susitikimo metu kalbėjo apie pokyčių valdymo specifiką ligoninėse, pristatė profesorė.

„Siekiamybė, kad 70 naujų metodinių diagnostikos ir gydymo rekomendacijų taptų universaliomis. Jos turi būti įdiegtos į kiekvienos Lietuvos ligoninės kasdienę praktiką. Mokymų metu įgytos žinios ir praktiniai įgūdžiai neturi būti pamiršti,“ – artimiausius darbus įvardijo projektui vadovaujantis Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos Gimdymo skyriaus vadovas prof. Mindaugas Kliučinskas.

Profesorius tikisi, kad projekto lėšomis finansuotų metodikų akušeriams ginekologams ir neonatologams rengimas turės ilgalaikę naudą. „Kiekvieną metodiką sudaro 5 dalys: metodikos aprašas, procedūrų aprašas, įdiegimo aprašas, audito aprašas ir informacija visuomenei. Prie paskutinės dalies rengimo prisidėjo ir visuomenės nariai. Dėka jų įžvalgų pasiektas sukurtos aiškios ir lengvai suprantamos rekomendacijos,“ – teigia projekto vadovas.

Modernios metodikos ir mokymai – ne vienintelė projekto „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ nauda. Be modernios medicinos įrangos, šveicarų parama skirta reanimobilių su naujagimiams vežti skirta specialia įranga Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus ligoninėms pirkimui, kompiuterinei nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos duomenų bazei kurti, remonto darbams ligoninėse, pritaikant patalpas moderniai medicininei įrangai sumontuoti ir naudoti.Šveicarijos konfederacijos finansuojamas projektas leis  kiekvienai mamai ir naujagimiui suteikti kokybiškas ir modernias sveikatos priežiūros paslaugas Lietuvos ligoninėse.

Prieiga prie metodikų: http://goo.gl/3hWSbm

Asmuo kontaktams:

Austė Aleksandravičiūtė-Šviažienė
LSMU ligoninės Kauno klinikų

Viešosios komunikacijos tarnybos vyriausioji specialistė
Mob. nr.: +370 646 89 474
El. p. auste.sviaziene@kaunoklinikos.lt

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...