Aptartos vaikų maitinimo darželiuose aktualijos

Drauge ieškoti geriausių sprendimų, kuriant lanksčią ir saugią vaikų maitinimo sistemą, o ne imtis kaltinimų Sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė susitikime paragino darželinukų mamų atstoves bei maisto gamintojas. Pasitarimas surengtas Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva.

{end_header}

Į susitikimą buvo pakviestos sostinės vaikų darželio „Apelsinų pieva“ darbuotojos, darželinukų mamos, maistą darželiams tiekiančio UAB „Namų dvasia“ vadovė. Susitikime be Sveikatos apsaugos ministerijos specialistų dalyvavo dalyvavo gydytojai dietologai, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai.

Darželinukų mamų teigimu, ministerijos parengtas pavyzdinis valgiaraščių rinkinys yra nelankstus, į jį įtraukta nemažai tokių abejotinų produktų, kaip, pvz., makaronų apkepas su varške ar majonezas.

Kaip paaiškino SAM mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vyriausioji specialistė Ieva Gudanavičienė, pavyzdinis valgiaraščių rinkinys nėra privalomas dokumentas. Kiekvieno vaikų darželio darbuotojai, laikydamiesi nustatytų kriterijų vaikų maistui, tardamiesi su tėvais, gali parengti savo valgiaraščius. Lietuvoje yra 920 darželių, iš kurių tik 20 procentų neturi savo valgiaraščių ir vadovaujasi SAM parengta metodine medžiaga.

Daktarė dietologė Edita Gavelienė apgailestavo, kad dabar kiekvienas tampa mitybos specialistu ir pagal savo supratimą ima peikti vieną ar kitą produktą.

„Tuomet susiklosto situacija, kai ieškoma sensacijos ten, kur jos nėra“, – sakė E. Gavelienė. Kartu gydytoja sveikino tėvų rimtą požiūrį į vaikų mitybą, pakvietė juos teikti siūlymus.  

Susitikime UAB „Namų dvasia“  direktorė  Erika Turonienė nusiskundė, jog per ilgai – visą mėnesį – reikia laukti, kol bus patvirtintas naujas valgiaraštis. Iki šiol vaikų ugdymo įstaigų valgiaraščius tvirtino Visuomenės sveikatos centrai. Nuo liepos 1 d. ši funkcija perduodama Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT).

 VMVT Maisto skyriaus vedėjos Aušros Išarienės nuomone, toks terminas tikrai per ilgas. Pasak  jos, perėmus valgiaraščių tvirtinimo funkcijas, VMVT šis procesas sutrumpės.

„Sveika mityba turi būti grįsta specialistų nuomone, todėl mes šiuo klausimu rengiame rekomendacijas verslui, vaikų ugdymo, socialinės globos įstaigoms , – sakė A. Išarienė.         

Sveikatos apsaugos viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė padėkojo darželinukų tėvų atstovėms už tai, kad kelia problemas.

„Mes atviri siūlymams ir konstruktyviam bendradarbiavimui vardan bendro tikslo – vaikų sveikos mitybos ir jų sveikatos“, – sakė J. Zinkevičūtė.  

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...

Parašykite komentarą