Asmens sveikatos priežiūros įstaigos, kuriose atliekama imunoprofilaktika

Iš viso Lietuvoje veikia 337 asmens sveikatos priežiūros įstaigos, kuriose teikiamos vakcinacijos paslaugos. Jų visų adresus ir telefono numerius galima surasti specialiame informaciniame žemėlapyje pasinaudojus ieškykle. Tereikia pasirinkti savivaldybės ir gyvenvietės pavadinimą.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai primena, kad dėl skiepų pirmiausia visuomet reikia pasitarti su šeimos gydytoju, kuris įvertins jūsų sveikatos būklę, primins, kokius skiepus reikia atnaujinti, nuo ko pasiskiepyti vykstant į užsienį bei kokias kitas profilaktikos priemones nuo infekcinių ligų naudoti.

Keliaujantiems į užsienį primename, kad kai kurios šalys reikalauja Skiepų ir profilaktikos priemonių pažymėjimo. Todėl prieš kreipiantis dėl skiepų, rekomenduojama sužinoti, ar skiepijantis medikas turi galimybę šį pažymėjimą išrašyti. Kai kurias vakcinas reikia užsakyti iį anksto. Keliautojams skiepų nereikėtų atidėlioti paskutinei minutei. Skiepytis reikia keletą savaičių prieš kelionę, kad suspėtų susidaryti imunitetas.

Nuo kokių ligų pasiskiepyti ir kokiomis profilaktikos priemonėmis pasirūpinti prieš kelionę išvykstantiems padeda ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS interneto svetainėje ulac.lt veikianti informacinė sistema. Čia, įvedus šalies pavadinimą, pateikiama Pasaulio sveikatos organizacijos informacija tiek apie privalomuosius skiepus, tiek apie rekomenduojamus, išvardijamos galimų ligų grėsmės bei jų profilaktikos priemonės.

 

Parengė Švietimo ir komunikacijos skyrius.

Daugiau informacijos:
Beata Bukotaitė
8 614 71720
beata.bukotaite@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyriaus vedėja
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...