Berlyne R. Šalaševičiūtė aptars regioninį sveikatos ir socialinės gerovės bendradarbiavimą

Penktadienį, lapkričio 20 dieną, sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė  dalyvaus Berlyne (Vokietijos Federacinė Respublika) vyksiančioje 11-oje Šiaurės matmens partnerystės visuomenės sveikatos ir socialinės gerovės srityje grupės (toliau – Šiaurės matmens partnerystė)  konferencijoje.

Vokietijos sostinėje sveikatos apsaugos politikai aptars regioninį bendradarbiavimą sveikatos ir socialinės gerovės srityse, bus diskutuojama dėl naujos partnerystės strategijos iki 2020 metų bei jos įgyvendinimo veiksmų plano. Ministrė R. Šalaševičiūtė taip dalyvaus diskusijose dėl antimikrobinio atsparumo.

Šiaurės matmens partnerystės grupei priklauso 9 šalys: Norvegija, Suomija, Švedija, Estija, Latvija, Lietuva, Lenkija, Rusija ir Vokietija. Iniciatyvoje taip pat dalyvauja Europos Sąjungos ir kitų tarptautinių organizacijų atstovai iš Pasaulio sveikatos organizacijos, Baltijos jūros valstybių subregioninio bendradarbiavimo grupės, Tarptautinės  migracijos organizacijos, Jungtinių Tautų ŽIV/AIDS programos (UNAIDS), Baltijos jūros valstybių tarybos, Šiaurės Ministrų Tarybos, Barenco Euro-Arkties regiono tarybos, Tarptautinės darbo organizacijos.

Šia partneryste siekiama užtikrinti tolygų Šiaurės matmens regiono šalių vystymąsi, sveikatos ir socialinę žmonių gerovę, tarptautinės pagalbos koordinavimą bei bendradarbiavimą  regione.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt,  http://sam.lrv.lt

 

 Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...