Beveik vienerių Benui įteiktas specialus sveikatos apsaugos ministrės prizas

Tradiciškai sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės specialiu prizu buvo apdovanotas jauniausias „Velomaratono 2015“ dalyvis. Šiemet dviratį-paspirtuką bei taurę pelnė po trijų dienų – rugpjūčio 26 dieną – pirmąjį gimtadienį švęsiantis Benas Spruntulis.

Jauniausiąjį dalyvį sveikinęs sveikatos apsaugos viceministras Valentin Gavrilov džiaugėsi, kad į dviračių trasas tėvai aktyviai leisti laiką atvyksta kartu su savo atžalomis. „Šioje daugiatūkstantinėje dviračių šventėje jauniausias dalyvis Benas savo pavyzdžiu parodė, kad čia aktyviai sportuoti gali įvairiausio amžiaus žmonės. Džiaugiuosi, kad lietuviai vis labiau linkę dalyvauti įvairiuose maratonuose. Linkiu, kad tai virstų tradicija“, – sakė sveikatos apsaugos viceministras.

Rugpjūčio 23 dieną vykusią Vilniaus dviračių maratono šventę, kaip ir kasmet, skatino Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija (toliau – SAM). Viso renginio metu priešais Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką veikė speciali SAM informacinė palapinė, kurioje sveikatos temomis konsultavo specialistai. Renginio metu joje apsilankė bemaž pusantro tūkstančio „Velomaratono 2015“ dalyvių ir žiūrovų.

Šiais metais lankytojai galėjo su specialistais pasitarti, kaip teikti pirmąją pagalbą, kalbėjosi  apie judėjimo naudą ir apie tai, kaip pradėti mankštintis nepakenkiant savo sveikatai. Dviračių šventės dalyviai bei žiūrovai galėjo pamatuoti elektromagnetinį lauką, skleidžiamą mobiliųjų telefonų, nustatyti triukšmo lygį aplinkoje. Buvo galima nustatyti nitratų kiekį vandenyje, daržovėse, vaisiuose, o rūkantys tikrinosi, kiek iškvepia anglies monoksido (CO). Ryžtingai apsisprendę piliečiai pareiškė valią tapti organų donorais ir gavo tai liudijančius dokumentus. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija velomaratono dalyviams ir svečiams pateikė daug informacijos apie laboratorijoje atliekamus tyrimus.

Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras informavo apie dviratininkų traumatizmo prevenciją. Renginio metu buvo teikiamos saugaus važiavimo dviračiu instrukcijos, dalinamos dviratininkų apsauginės liemenės ir apsauginiai diržai su šviesą atspindinčiais elementais. Lietuvos širdies asociacija matavo kraujospūdį, cholesterolio kiekį, buvo galima atlikti kūno sudėties analizę.

Beje, „Velomaratone 2015“ startavo kiek daugiau nei 50 Sveikatos apsaugos ministerijos komandos dviratininkų.

Nuotraukas iš Velomaratono rasite čia:

1 albumas

2 albumas

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...