Darbotvarkėje – visų sektorių įtraukimas į visuomenės sveikatos užduočių sprendimą

Rugsėjo 14 iki 17 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų rūmuose LITEXPO (Laisves pr. 5, LT-04215 Vilnius, Lietuva, www.litexpo.lt) vyks Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono komiteto 65-oji sesija. Daugiau nei 300 delegatų, įskaitant sveikatos ministrus ir kitus atsakingus sveikatos politikos formuotojus bei įgyvendintojus iš 53-jų regiono šalių, dalyvaus sesijos darbe. Tikimasi, kad Regiono komitetas patvirtins naują fizinio aktyvumo skatinimo strategiją, kelrodę tabako kontrolės strategiją ir veiksmų planą tuberkuliozei pažaboti. Delegatai planuoja nustatyti sveikatos sistemų stiprinimo prioritetus, o vieną dieną skirti diskusijoms, kaip stiprinti tarpsektorinį bendradarbiavimą ir mažinti sergamumą ir mirtingumą nuo sveikatai pavojingų ligų.

PSO Europos regiono sesijoje dalyvaus Jos Karališkoji Didenybė Danijos kronprincesė Mary, PSO generalinė direktorė Dr. Margaret Chan, PSO Europos regiono direktorė Dr. Zsuzsanna Jakab, Europos sveikatos ir maisto saugos komisaras Vytenis Povilas Andriukaitis, 16 sveikatos ministrų iš įvairių Europos šalių ir kt. Sesijai pirmininkaus – Lietuvos sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

„Mums didelė garbė, kad tokio aukšto lygio visos Europos sveikatos politiką formuojantis renginys vyks Lietuvoje, – teigia sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. – Mūsų šalis, PSO politikių ir ekspertų nuomone, yra pavyzdys kitoms šalims dėl puikiai parengtos Lietuvos sveikatos programos, kurios efektyvus įgyvendinimas neabejotinai reikšmingai prisidės ne tik prie mūsų šalies, bet ir visos Europos žmonių sveikatos ir gerovės“.

„Lietuvos patirtis sveikatos politikos srityje yra svari ir visą Europos regioną įkvepianti siekti geresnės savo tautų sveikatos, – pabrėžia PSO Europos regiono direktorė dr. Zsuzsanna Jakab. – Todėl būtent Vilniuje planuojame kalbėti apie tarpsektorinio bendradarbiavimo svarbą ir apie tai, kaip bendromis pastangomis galėsime pažaboti mūsų laikų iššūkius, keliančius pavojų sveikatai“.

Europos regiono sesijoje planuojama aptarti įvairių valstybės sektorių – žemės ūkio, švietimo ir mokslo, transporto, aplinkos saugos ir kt. – bendradarbiavimą. PSO Europos regiono sveikatos politika „Sveikata – 2020“ užtikrina teorinį ir mokslinį pagrindą, skirtą sveikatos prioritetui pakelti į aukščiausias šalių valdžios darbotvarkių pozicijas. Tik bendrų pastangų dėka įmanoma pasiekti sveikatos pergalę, harmoningą valstybės ekonominio ir socialinio vystymosi lygį. 

PSO Europos regiono sesijoje bus svarstoma inovatyvi 10 metų fizinio aktyvumo strategija, padėsianti nugalėti su fiziniu neaktyvumu ir netinkama mityba susijusius susirgimus. Specialistai paskaičiavo, kad 46-iose Europos regiono valstybėse daugiau nei pusė gyventojų turi problemų su viršsvoriu, kai kuriose šalyse šis skaičius siekia 70 proc.

Europos sveikatos politikai ir ekspertai aptars kelrodės tabako kontrolės įgyvendinimo veiksmų planą, kurio tikslas – ne tik tabako vartojimo mažinimas, bet ir laisvos nuo tabako sukeltų susirgimų ir mirčių zonos paskelbimas Europoje. Pagal PSO statistiką, nuo šio žalingo įpročio sukeltų ligų kasmet miršta daugiau nei 1,6 mln. Europos regiono žmonių.

Regiono sesijos darbe daug dėmesio planuojama skirti sveikatos sistemų stiprinimui, tuberkuliozės kontrolei, migracijos ir sveikatos sąveikai bei kitoms aktualioms visuomenės sveikatai temoms.

 

Visa sesijos medžiaga yra skelbiama PSO Europos regiono interneto svetainėje:

 

PSO Europos regiono komiteto sesijos metu Lietuvos parodų ir kongresų rūmuose LITEXPO (Laisves pr. 5, LT-04215 Vilnius, Lietuva, www.litexpo.lt) bus rengiami spaudos brifingai. Žiniasklaidos atstovai taip pat galės imti interviu iš įvairių PSO ekspertų bei vadovų, atsakingų už Europos sveikatos politikos klausimus, aptariamus renginio metu.

 

Pirmą sesijos dieną, rugsėjo 14 d., 9 val. su žiniasklaida bendraus J. D. Danijos kronprincesė Mary, J. E. Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, PSO Europos regiono direktorė Zsuzsanna Jakab, Lietuvos sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.  

 

Dėmesio! Spaudos atstovai maloniai kviečiami dalyvauti renginiuose, registracija į kuriuos yra būtina ir jos paskutinė diena yra šiandien, penktadienį, rugsėjo 11 d.

 

Renginių žiniasklaidai programa bei papildoma informacija

http://www.euro.who.int/rc65

http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/ziniasklaidos-atstovai-kvieciami-i-spaudos-konferencija-ir-brifingus

 

Kontaktai registracijai bei informacijai:

 

  • Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija

Giedrė Maksimaitytė, Ryšių su visuomene skyrius

Tel. +370 5 266 14 15, +370 8 699 42 285 (mob.). El. paštas: giedre.maksimaityte@sam.lt

  • PSO Europos regiono biuras

Liuba Negru, ryšių su žiniasklaida darbuotoja

Tel. +45 45 33 67 89; +45 20 45 92 74 (mob.). El. paštas: LNE@euro.who.int

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, http://sam.lrv.lt

 

 

 

  Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...