Daugiau nei 2000 medicinos specialistų kėlė kvalifikaciją moderniuose mokymuose

Praeitais metais net 2337 medicinos specialistai iš visos Lietuvos kėlė kvalifikaciją moderniuose mokymuose, skirtuose su nėščiosiomis, gimdyvėmis ir naujagimiais dirbantiems profesionalams. Įgyvendinant Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos (LŠBP) projektą „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje”, mokymai vyko 5 Lietuvos regionuose, pakviesti specialistai net iš 32 ligoninių.

Projekto vadovas, Kauno klinikų Gimdymo skyriaus vadovas prof. Mindaugas Kliučinskas džiaugiasi, kad dar vienas projekto etapas įgyvendintas sėkmingai: „Tai pavyko bendro atsakingų institucijų, projekto vykdytojų, paramos gavėjų, partnerių darbo komandoje dėka. Pasiekti geriausi rezultatai”.

„Džiugu girdėti teigiamus mokymų dalyvių atsiliepimus. Kursų temos ir mokymų metodologija buvo itin priimtinos ir suprantamos”, – projekto vadovui antrina Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. Rūta Nadišauskienė.

Profesorius M.Kliučinskas viliasi, kad mokymų metu įgydos žinios nepasimirš, o bus naudojamos kiekvienos Lietuvos ligoninės kasdienėje praktikoje. Tai užtikrins projekto metu išleistos 70 mokslo įrodymais pagrįstos metodinės gydymo ir diagnostikos rekomendacijos (30 neonatologinių ir 40 akušerinių), kuriomis nuo 2014-ųjų metų rudens vadovaujasi Lietuvos medicinos specialistai.

Mokymus organizavusi ir vykdžiusi Krizių tyrimo centro komanda kursus dėstė unikalia ir interaktyvia visame pasaulyje pripažinta metodika. Mokymų organizatoriai tikina, kad tai – vienas sėkmingiausių kada nors Lietuvoje įgyvendintų projektų. „Visi projekto pradžioje išsikelti tikslai įgyvendinti. Virš 95 procentų dalyvių liko patenkinti mokymų kokybe ir juose įgytomis žiniomis”, – gerus vertinimus pateikė Krizių tyrimo centro atstovai.

2015 m. sausio mėnesį prasidėję mokymai pritraukė didžiulį būrį akušerių, visų specialybių slaugytojų, gydytojų neonatologų, akušerių ginekologų, anesteziologų reanimatologų, rezidentų, dalyvaujančių teikiant akušerijos ir ginekologijos bei neonatologijos paslaugas. Specialistų kursai vyko Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių miestuose, juose dalyvavo 32 sveikatos priežiūros įstaigų atstovai.

Medicinos specialistai iš Lietuvos regionų ligoninių labiausiai laukė naujagimių gaivinimo kursų: „Naujagimių gaivinimo kursai buvo itin svarbūs mano darbe. Kadangi dirbu ne Perinatologijos centre, su naujagimių gaivinimu susiduriu tiesiogiai. Visą parą budinčio neonatologo mūsų ligoninėje nėra, todėl ir pačiai tenka teikti pirmąją pagalbą naujagimiui,” – teigė Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės gydytoja akušerė ginekologė Jūratė Burinskienė.

Konfliktų valdymo ir bendravimo su pacientais kursą išklausiusi gydytoja akušerė ginekologė Violeta Tamulienė iš Kėdainių džiaugiasi, kad mokymuose įsisavino svarbią medžiagą: „Su kolegomis išgirdome daug naujos informacijos, kuri bus nepakeičiama kasdieniame mūsų darbe,” – džiaugėsi V. Tamulienė. 

Mokymai vyko iš viso 5 temomis: „Konfliktų valdymas ir bendravimas su
pacientais”, „Naujagimių gaivinimas”, „Šiuolaikinė pradinė akušerinė
pagalba”, „Šiuolaikinė specializuota akušerinė pagalba’, „Naujagimių būklės stabilizavimas ir paruošimas transportavimui’. Per metus įvyko 98 kursai.

Projektą „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimas Lietuvoje“ įgyvendina LSMU ligoninė Kauno klinikos kartu su partneriais – 27 Lietuvos ligoninėmis. Lietuvai Šveicarijos Konfederacija skyrė net 27 mln. Eur. finansinę paramą, skirtą sumažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje. Mokymų daliai skirti beveik 6 proc. paramos sumos.

Mokymų akimirkos – dalyvių ir organizatorių nuotraukose.

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...