Dėl naujos elektroninės sistemos bus mažiau biurokratizmo paraiškų pagal sveikatos programą teikėjams

Vartotojų, sveikatos, žemės ūkio ir maisto programų vykdomosios įstaigos Sveikatos skyriaus vadovas Jacques Remacle: ,,Trečioji ES sveikatos programa buvo priimta 2014 m. kovo mėn., tuo pat metu įdiegta visiškai nauja internetinė sistema, kad būtų paprasčiau teikti finansavimo pagal programą paraiškas ir gerokai sutrumpėtų visa procedūra nuo paraiškos pateikimo iki dotacijų skyrimo atrinktiems kandidatams’.

Portalo „Sveikata-ES“ informacinis biuletenis 157
http://ec.europa.eu/health/newsletter/157/focus_newsletter_lt.htm

 

Vartotojų, sveikatos, žemės ūkio ir maisto programų vykdomoji įstaiga (CHAFEA) padeda Komisijai įgyvendinti šią programą ir skelbia kvietimus teikti projektų ir veiklos dotacijų paraiškas.

Anksčiau pasiūlymų vertinimas užtrukdavo tris mėnesius. Dėl naujų IT priemonių CHAFEA užbaigė 2014 m. pasiūlymų vertinimą per pusę to laiko – vos per 6 savaites nuo paraiškų priėmimo laikotarpio pabaigos, o paraiškų teikėjams buvo daug anksčiau pranešta apie tai, ar jiems bus skirtas finansavimas, ar ne. Taip pat daug mažiau laiko užėmė dotacijų susitarimų su atrinktais kandidatais pasirašymas – 3–4 mėnesiais trumpiau nei 2013 m. Tai labai svarbus privalumas visiems – būsimi dotacijų gavėjai gali laiku pradėti darbą, o finansavimo lėšos skiriamos nedelsiant.

Apklaustų paraiškų teikėjų atsiliepimai buvo teigiami:
•96 % jų yra patenkinti arba labai patenkinti naująja elektronine paraiškų teikimo sistema;
•73 % pritarė arba labai pritarė tam, kad teikti elektronines paraiškas lengviau nei popierinius dokumentus;
•60 % pritarė arba labai pritarė tam, kad elektroninei paraiškai parengti reikia mažiau laiko nei popieriniams dokumentams.

Išorės vertintojai, padedantys CHAFEA vertinti pasiūlymus, taip pat vieningai pareiškė, kad ši nauja sistema yra daug geresnė ir dėl jos jie gali dirbti našiau. Apskritai CHAFEA labai patenkinta, kad turi galimybę suteikti Sveikatos programos dalyviams šias naujas IT priemones. Tikimės, kad jos, kaip ir kitos įdiegtos supaprastinimo priemonės, palengvins administracinę naštą, todėl tiek dalyviai, tiek administratoriai galės daugiau dėmesio skirti patiems projektams, o ne finansavimo procedūroms.

Portalo „Sveikata-ES“ informacinis biuletenis 157
http://ec.europa.eu/health/newsletter/157/focus_newsletter_lt.htm

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...