Didesnį dėmesį siūloma skirti baseinų paslaugų saugai

Sveikatos apsaugos viceministrė, Dr. Jadvyga Zinkevičiūtė Druskininkų savivaldybėje susitiko su šio sveikatos kurorto sveikatinimo įstaigų atstovais ir aptarė ypatingą sveikatinimo paslaugų svarbą visuomenės sveikatai bei kylančius šių paslaugų saugos iššūkius. Susitikime dalyvavo Druskininkų meras Ričardas Malinauskas, mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, administracijos specialistai bei Vilniaus visuomenės sveikatos centro ir Alytaus visuomenės sveikatos centro Druskininkų skyriaus atstovai.

Pristatytas naujos higienos normos projektas

Vilniaus visuomenės sveikatos centro atstovai pristatė parengtą Lietuvos higienos normos HN 109:2016 „Baseino paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“ projektą. Jame – tarptautinių teisės aktų reikalavimai, kuriuos Lietuva privalo įgyvendinti artimiausiu metu, pavyzdžiui – lankytojų skaičiaus reguliavimas, lankytojų sauga ir higienos bei griežtesnės vandens vonių (sukūrinių, hidromasažinių, kubilų ir pan.) priežiūra.

Sveikatos apsaugos viceministrė, Dr. Jadvyga Zinkevičiūtė išreiškė susirūpinimą, kad Lietuvoje ne visi baseinai yra tinkamai prižiūrimi, juose neretai nustatoma cheminė, mikrobiologinė ir net parazitologinė tarša, įvyksta traumos: ,,Esu įsitikunusi, kad nauji reikalavimai padės mažinti nelaimingų atsitikimų baseinuose, užsikrėtimo infekcinėmis ligomis riziką bei yra būtini visų baseinų, tiek didelių, tiek mažų, paslaugų kokybei ir saugai užtikrinti’.

Nutarta organizuoti teorinius bei praktinius specialistų mokymus

Pasitarimo dalyviai apsilankė Druskininkų vandens parke ir, susipažinę kaip jame vykdoma vandens kokybės priežiūra, įvertino ją kaip geros praktikos pavyzdį.

Sveikatos apsaugos viceministrė pabrėžė, kad naujos higienos normos įgyvendinimui reikia tinkamai pasiruošti, t. y. būtini teoriniai ir praktiniai mokymai tiek baseino paslaugas teikiantiems asmenims, tiek baseino paslaugų kontrolę atliekantiems specialistams. Druskininkų meras Ričardas Malinauskas pasiūlė tokius mokymus surengti Druskininkuose, kuriuose yra labai daug baseino paslaugas teikiančių įmonių ir šių paslaugų kokybės užtikrinimas – vienas didžiausių prioritetų.

Baseinų paslaugų saugos mokymus planuojama organizuoti jau šių metų kovo mėnesio pradžioje, pasitelkiant Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžių įstaigų ligų prevencijos bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistus.

 

 

 

 

 

 

 

  1. Razmienė, (8 5) 264 9659, el. p. asta.razmiene@vilniausvsc.sam.lt

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...