Didžiausi bendri pusryčiai Lietuvoje: vienu metu Košės dieną šventė daugiau nei 400 mokyklų

Grūdų perdirbimo bendrovės „Malsena“ iniciatyva šiais metais Lietuvoje minima Pasaulinė košės diena. Ją šventė net 427 mokyklos visuose šalies regionuose. Spalio 9 d., penktadienį, sveikais košės pusryčiais rytą pasitiko daugiau nei 56 000 pradinių klasių mokinių ir keli tūkstančiai mokytojų.

Pasaulinės košės dienos projektą Lietuvoje palaiko Sveikatos apsaugos, Švietimo ir mokslo, Žemės ūkio ministerijos, prie projekto prisideda ir savivaldybių visuomenės sveikatos biurai visoje Lietuvoje. „Malsena“ su partneriais siekia supažindinti mokinius su sveikos mitybos principais, paskatinti sąmoningai rinktis maistingus pusryčius ir užkandžius.

„Visavertė vaikų mityba prasideda nuo sveikų pusryčių, kuriems labiausiai tinka įvairios košės, mat jose gausu organizmui būtinų skaidulinių medžiagų ir vitaminų, mineralų, amino rūgščių, angliavandenių, augalinių riebalų. Minėdami Pasaulinę košės dieną, skatiname visuomenę ugdyti sveikos mitybos principus nuo mažens. Svarbu, kad mokyklos prisidėtų prie sveiko gyvenimo būdo skatinimo ir suteiktų mokiniams ne tik žinių, tačiau ir sveiko gyvenimo būdo įgūdžių“, –  sakė Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

Mokiniams maistingus avižinės košės pusryčius dovanos „Malsena“. Mokykloms bus išdalytos 3 tonos arba net du sunkvežimiai košės. Skanaudami pusryčių košę, vaikai klausysis paskaitėlės apie maistingų pusryčių bei užkandžių svarbą, avižų savybes, sveiką mitybą, atliks mankštelę ir patikrins savo žinias.

Pasaulio sveikatos organizacijos atliekamas Vaikų augimo stebėsenos tyrimas rodo, kad Lietuvos pradinukų maitinimosi įpročiai nėra tinkami. Tyrimo duomenimis, pradinukai vartoja nepakankamai grūdinių (ypač viso grūdo) produktų, šviežių vaisių, daržovių, žuvies ir pieno. Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai primena, kad pagrindinės vaikų mitybos problemos – nereguliarus maitinimasis, skurdus mitybos racionas, pusryčių atsisakymas, užkandžiavimas sveikatai nepalankiu maistu, per didelis saldumynų ir kitų menkaverčių užkandžių, per mažas skysčių vartojimas.

Pasaulinė košės diena oficialiai švenčiama spalio 10 d., minėjimas mokyklose Lietuvoje įvyks spalio 9 dieną, penktadienį. Spalio 10 d. sostinėje projektą vainikuos šventinis renginys, kurį organizuoja „Virtuvės mitų griovėjai“ (VMG). Renginio metu vaikai kartu su VMG šefu Alfu Ivanausku ir kitais svečiais kurs savo košės receptus.

Ateinančiais metais Pasaulinę košės dieną „Malsena“ planuoja sveikais košės pusryčiais pavaišinti dar daugiau mokyklų.

Daugiau informacijos apie projektą ir jo tikslus galite sužinoti Pasaulinės košės dienos internetinėje svetainėje www.kosesdiena.lt.

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...