Dieną be tabako – gėle vietoj cigaretės

Gegužės 31-ąją minint Pasaulinę dieną be tabako Pasaulio sveikatos organizacija siekia atkreipti visuomenės dėmesį į tabako industrijos veiksmus, trukdančius sklandžiai vystyti nerūkymo politiką. Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras prie šios iniciatyvos prisideda jau gražia tradicija tampančia akcija „Gėlė vietoj cigaretės“, kurios metu gegužės 29 d. miestiečiams bus dovanojami gėlių žiedai.

{end_header}

Penktadienį judriausiose miesto vietose nuo 11.30 val. prie Klaipėdos muzikinio teatro, Lietuvininkų aikštės ir prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ uostamiesčio moksleiviai praeiviams dovanos gėles. Šūkiu „Laikykime gėlę rankoje vietoj cigaretės, kad tabako industrija negalėtų mumis manipuliuoti!“ pasitikdami Pasaulinę dieną be tabako jaunieji klaipėdiečiai sieks atkreipti visuomenės dėmesį į tabako gaminių vartojimo žalą sveikatai. Taip pat prie akcijos „Gėlė vietoj cigaretės“ įgyvendinimo kviečiami prisidėti visi Klaipėdos gyventojai – tądien rūkančių artimųjų cigaretę reiktų pakeisti gėle.

Pasaulio sveikatos organizacija primygtinai rekomenduoja kovoti prieš tabako pramonės veiksmus ir visomis pastangomis kontroliuoti tabako epidemijos plitimą pasaulyje. Svarbu nepamiršti, kad dideli šių dienų rūkymo statistikos rodikliai – meistriškas tabako industrijos ir reklamos vilkų darbas. Galbūt nematome ir nejaučiame, bet tabako gamintojai aktyviai tęsia rinkodaros veiklą ir mūsų šalyje.

Tabako epidemija kasmet nusineša 6 milijonus gyvybių, kurių 600 000 – pasyvaus rūkymo aukos Rūkymas yra viena iš rimčiausių mirties priežasčių, kurių galima išvengti, tačiau jei nebus imtasi veiksmų, 2030-aisiais rūkymas pasiglemš 8 milijonus žmonių gyvybių.

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro inf.

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...

Parašykite komentarą