E. sveikatos sistemos plėtra užtikrins kokybiškesnes sveikatos priežiūros paslaugas

Siekdama užtikrinti sklandų asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbą, taupyti ir medikų, ir pacientų laiką, gauti kokybiškesnes paslaugas, sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė patvirtino 2015-2025 metų Lietuvos E. sveikatos sistemos plėtros planą. Pagrindiniai darbai, tai esamos medicininės informacijos perkėlimas, Lietuvos E. sveikatos sistemos mechanizmo veiklos užtikrinimas ir plėtra.

Pasak sveikatos apsaugos ministrės R. Šalaševičiūtės, Lietuvos strateginiai tikslai E. sveikatos srityje iki 2025 metų – ne tik paslaugų prieinamumo, kokybės didinimas, lengvesnė prieiga prie informacijos, bet ir integracija į bendrą Europos Sąjungos (toliau – ES) E. sveikatos erdvę. „Technologijų dėka, jau šiandien dalis gydytojų pacientams gali skirti daugiau laiko, nes nebereikia atlikti pakartotinius tyrimus, pildyti šūsnis popierių, didžiąją darbo laiko dalį skirti formalumų tvarkymui – visa tai palaipsniui perkeliama į E. sveikatos sistemą. Tačiau kol kas ne visi  spėjo perkelti informaciją į elektroninę erdvę. Todėl plėtros programos metu numatoma padėti asmens sveikatos priežiūros įstaigoms atlikti vadinamus namų darbus kuo įmanoma greičiau ir kokybiškiau. Svarbius žingsnius Lietuvoje jau esame žengę, o perspektyvoje numatoma Lietuvos E. sveikatos integracija į bendrą ES E. sveikatos erdvę“, – sakė ministrė R. Šalaševičiūtė.

Lietuvos E. sveikatos sistema buvo pristatyta šių metų birželio mėnesį. Ją sudaro centrinė e. sveikatos informacinė sistema bei jos posistemės – elektroninis receptas ir medicininiai vaizdai, taip pat gydymo įstaigų informacinės sistemos, teiksiančios duomenis į centrinę sistemą. Paciento sveikatos istorija, tyrimai, diagnozės, receptai, siuntimai, rentgeno nuotraukos, pažymos ir kita svarbi informacija bus talpinama E. sveikatos sistemoje – www.esveikata.lt.

Planuojama, kad nuo 2018 metų, įgyvendinant naujojo ES paramos periodo projektus, bus sudaryta galimybė naudoti E. sveikatos sistemos sprendimus visose sveikatinimo veiklos įstaigose.

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

 

 Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...