Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dalyvavo pažintinėje – pramoginėje šventėje „Pirties diena 2015“

Elektrėnuose labiausiai oras įkaito birželio 13-ąją: paplūdimyje, pačiame miesto centre kūrenosi daugiau kaip 10 pirčių. Tądien Elektrėnai skelbė vasaros sezono pradžią ir kvietė į pirmą kartą čia rengiamą pažintinę – pramoginę šventę „Pirties diena“. Sveikuoliškos dvasios renginiu, kuriam akompanavo vantų orkestras ir kuriame lankytojai, skanaudami pirties arbatą ir pasukų kokteilius, mėgavosi šiltu garu ir vėsinančiomis marių vilnimis. Tokiu būdu buvo paminėtos miesto 55 metų ir Elektrėnų savivaldybės 15 metų sukaktys.

Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (EVSB), kuris skaičiuoja dar tik vienerius savo veiklos metus, ne tik organizuoja įvairius sveikatinimo renginius, bet ir aktyviai dalyvauja kitų įstaigų renginiuose. EVSB taip pat nepraleido progos sudalyvauti Elektrėnų pažintinėje – pramoginėje šventėje „Pirties diena 2015“.

Elektrėnų paplūdimyje šalia marių kranto stovėjusi EVSB „Sveikatos palapinė“ susilaukė itin daug elektrėniečių ir šventės svečių dėmesio. Visiems gausiai susirinkusiems buvo nemokamai atliekama kūno sudėties analizė, matuojamas kraujospūdis, buvo mokoma suteikti pirmąją pagalbą ir padėti užspringusiam žmogui. Kiekvienas galėjo pasikonsultuoti su sveikatos specialistais sveikos gyvensenos ir mitybos klausimais, pasivaišinti vaistažolių arbata, atsigaivinti vandeniu, susipažinti su prevenciniu stendu apie rūkymo žalą, sudalyvauti sveikatos žinių viktorinoje. Jaunimas noriai dinamometru matavo savo rankos jėgą, išbandė streso lygio termometrą ir girtumo akinius, o mažieji lankytojai susidomėjimą rodė fizinių pratimų kubui bei informacinei sveikos mitybos lėkštutei. 

EVSB komanda džiaugėsi, kad žmonės neabejingi kito nelaimei ir aktyviai mokėsi suteikti pirmąją pagalbą užspringus, įvertinti pagrindines nukentėjusiojo gyvybines funkcijas, gaivinti nukentėjusįjį, o gautas žinias pritaikė naudodami mokomąsias priemones – Heimlicho liemenę ir manekeną.

Apsilankiusiųjų „Sveikatos palapinėje“ susidomėjimą pelnė kūno sudėties matavimo analizatorius. Aparatas, panaudodamas žmogaus biologinius parametrus (lytį, amžių, svorį ir ūgį), nustato kūno masės indeksą (KMI), parodo raumenų ir riebalų procentinį kiekį kūne bei visceralinių riebalų lygį. Pastarieji kaupiasi pilvo ertmėje tarp vidaus organų, o jų perteklius sukelia žalą žmogaus organizmui – didina širdies ligų (aterosklerozės, išeminės širdies ligos, hipertenzijos) bei diabeto riziką. Dar viena paslauga, sulaukusi itin didelio lankytojų dėmesio – galimybė pasimatuoti kraujo spaudimą prieš pirties procedūras ir po jų. Sveikatos specialistai vertino ir analizavo gautus rodmenis, kiekvienam individualiai teikė rekomendacijas, priminė, kaip svarbu reguliariai ir nuolat rūpintis savimi.

Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro inf.
Elektrinės g. 8, Elektrėnai, tel. 8 659 67 579, el. p. vsb@elektrenai.lt
www.evsb.lt

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...