Elektroninės informacinės sistemos keičia ligoninių kasdienybę

Lietuvos ligoninės planingai diegia informacines E. sveikatos sistemas, kurios keičia tiek gydytojų, tiek pacientų galimybes. Gydytojai jau gali e.sveikatos privalumais naudotis registruodami konsultacijoms ar gydymui, ieškodami informacijos e. sveikatos istorijoje. Pacientai gali internetu saugiai pasiekti savo e. sveikatos istoriją.

VšĮ Raseinių ligoninės direktoriaus Vidmanto Merkliopo teigimu, gydytojai, slaugytojos jau pradeda jausti E. sveikatos teikiamą naudą.

„Mūsų ligoninėje elektroniniu būdu jau vykdoma pacientų registracija Konsultacijų poliklinikoje ir Priėmimo – skubiosios pagalbos skyriuje, pacientų guldymas į stacionaro skyrius. Daugybę anksčiau ranka pildytų registracijos žurnalų pakeitė elektroniniai žurnalai, – sakė Raseinių ligoninės vadovas. – Pavyzdžiui, konsultacijų poliklinikoje jau metai kaip nebenaudojamos pacientui suteiktų paslaugų apskaitos registracijos statistinės popierinės formos. Gydytojas poliklinikoje savo kabinete, esant reikalui, registruoja pacientą kitam gydytojui, skiria laboratorinius, rentgeno, ultragarsinius tyrimus, pasinaudodamas elektronine sistema, gauna tyrimų atsakymus, rentgeno vaizdus, jų aprašymus kompiuteryje. Instrumentiniai tyrimai užsakomi, vaizdai vertinami ir aprašomi taip pat su informacines sistemos pagalba.“

Pasak V. Merkliopo, Raseinių ligoninės laboratorinis informacinės sistemos modulis pakeitė ir ligoninės laboratorijos darbą.

„Dabar užsakant laboratorinius tyrimus ligoninėje, jau visiškai atsisakyta popierinių formų, atlikus tyrimą atsakymas nedelsiant pasiekiamas jį užsakiusiam gydytojui. Jei anksčiau kiekvieno tyrimo atsakymą laboratorijos technologei reikėjo ranka perrašyti į registracijos žurnalus, surašant paciento duomenis, tyrimo rodiklius, tai dabar visą šį didžiulį rankų darbą atlieka informacinė sistema“, – kalbėjo Raseinių ligoninės direktorius.

Šiuo metu Raseinių ligoninės sukaupta pacientų sveikatos istorija jau pradedama siųsti į bendrą elektroninę sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinę sistemą. Tokiu būdu pacientų sveikatos istorija taps prieinama tiek jam pačiam, tiek kitiems gydytojams, pas kuriuos kreipsis pacientas.

Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – SAM) specialistai informuoja, kad e. sveikatos bei e. recepto naudojimas priklauso nuo pačių asmens sveikatos priežiūros įstaigų aktyvumo . Šiuo metu virš 170 Lietuvos sveikatinimo įstaigų turi technines galimybes naudoti e. sveikatos sprendimus, pildyti medicininius dokumentus elektroniniu būdų bei išrašyti vaistų elektroninius receptus.

Visas pastabas ir pasiūlymus, susijusius su e. sveikatos bei e. receptų naudojimu SAM galima pateikti elektroniniu paštu esveikata@sam.lt, puslapyje www.ehealth.lt užpildžius specialią formą  arba paskambinus bet kuriuo Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos priežiūros išteklių ir inovacijų valdymo departamento telefonu.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt,  http://sam.lrv.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...