EPSCO: pritarta daliniam bendram požiūriui dėl medicinos prietaisų reglamentų

Europos Sąjungos (toliau – ES) Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos posėdyje (toliau – EPSCO) valstybės narės pritarė bendram daliniam požiūriui dėl medicinos prietaisų ir diagnostikos in vitro medicinos prietaisų reglamentų. Iki šiol galiojanti sistema kritikuojama dėl nevienodų reikalavimų ir procedūrų, neužtikrinamo skaidrumo, bendradarbiavimo tarp institucijų ir medicinos prietaisų atsekamumo.

{end_header}

Priėmus šiuos reglamentus, ES pacientams bus užtikrintas prieinamumas prie geresnių ir kokybiškų prietaisų. Reglamentai užtikrins prietaisų atsekamumą bei jų kontrolės mechanizmą tiek iki patekimo į rinką, tiek po jo. Pasak Liuksemburge EPSCO dalyvaujančios sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės, reglamentų tekstuose vis dar yra netikslių, prieštaringų nuostatų bei tam tikrų spragų. Lietuvos delegacijos nuomone, kai kurios nuostatos gali apsunkinti galimybes užtikrinti norimą pacientų saugos lygį. Dauguma valstybių narių EPSCO metu taip pat pasisakė, kad dar yra techninių dalykų ir nesklandumų, kuriuos reikės taisyti prieš einant į derybas su Europos Parlamentu. „Viliamės, kad kartu, bendromis pastangomis su valstybėmis narėmis parengsime tinkamą teisės aktą“, – sakė sveikatos apsaugos ministrė.

EPSCO posėdžio metu dauguma valstybių narių palaikė, tarp jų ir Lietuvos delegacija,  pritarė Slovėnijos iškeltai iniciatyvai dėl naujos ES alkoholio politikos struktūros bei naujos alkoholio strategijos reikalingumo. Alkoholio suvartojimas ir dėl to patiriama žala žmonių sveikatai Lietuvoje paskutiniais metais nemažėja. Įvertinus tai, kad Europos gyventojai alkoholio suvartoja daugiausiai pasaulyje, o Lietuva yra trečioje vietoje pagal suvartoto alkoholio kiekį per metus.  „Manome, kad nauja ES alkoholio strategija yra reikalinga ir būtų naudinga valstybėms narėms, mažinant žalą, kurią sukelia alkoholio vartojimas. Naujoje ES alkoholio strategijoje, mūsų nuomone, turėtų būti numatytos bendros ir ilgalaikės alkoholio vartojimo prevencijos priemonės, pagrįstos sėkmingais laikomais integruotais alkoholio kontrolės ir vartojimo prevencijos veiksmais“, – kalbėjo ministrė.

Senoji ES Alkoholio strategija baigėsi 2012 m. ir dauguma valstybių narių norėtų naujos strategijos (Tarybos posėdžio metu apie 20 valstybių pasisakė už tokios strategijos parengimą). Europos Komisija pasisakė, kad reikia imtis bendrų prevencinių priemonių, į kurias įeitų alkoholio, tabako, narkotikų vartojimo prevencija, sveikos mitybos skatinimo priemonės ir kt.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...