Estijos aplinkos radiacijos lygio stebėjimo stoties techninis darbo sutrikimas

Š. m. sausio 4 d. Radiacinės saugos centras (RSC) iš gyventojų gavo pranešimų, kad viena Estijos Respublikos teritorijoje aplinkos radiacijos lygio stebėjimo stotis, esanti netoli nuo Sankt Peterburgo atominės elektrinės, rodo daug kartų padidėjusią aplinkos jonizuojančiosios spinduliuotės dozės galią.

Įtarimų, kad sutriko šios vienos aplinkos radiacijos lygio stebėjimo stoties techninis darbas sukėlė tai, kad tiek Estijoje, tiek ir kaimyninėse šalyse, taip pat ir Lietuvoje, nėra kitų stočių, kuriose būtų fiksuotas aplinkos jonizuojančiosios spinduliuotės dozės galios padidėjimas. Tarptautinė atominės energijos agentūra ir Europos Komisija informacijos apie įvykusias branduolines ar radiacines avarijas, dėl kurių galėtų padidėti aplinkos jonizuojančiosios spinduliuotės dozės galia, nepateikė.

RSC susisiekė su Estijos Radiacinės saugos centru, kuris patvirtino, jog visoje Estijos teritorijoje aplinkos radiacijos fonas yra įprastinis, o techniniai vienos stoties darbo sutrikimai bus skubiai šalinami.

RSC specialistai džiaugiasi, kad gyventojai domisi ir stebi duomenų bazių teikiamus aplinkos jonizuojančiosios spinduliuotės dozės galios lygio pokyčius ne tik Lietuvos teritorijoje, bet ir kitose valstybėse, ir kilus klausimų, apie tai informuoja.

 

Primename, kad kiekvienas Lietuvos gyventojas gali nuolat sekti aplinkos jonizuojančiosios spinduliuotės dozės galios duomenis svetainės adresu:

https://remap.jrc.ec.europa.eu/GammaDoseRates.aspx

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...