Europiečiai kompensuojamuosius vaistus vertins kartu

Europos ekspertai Sveikatos apsaugos ministerijoje aptarė gerąsias praktikas diegiant vaistų įvertinimo sistemas. Užsienio specialistai dalinosi savo patirtimi apie svetur taikomas vaistų įvertinimo praktikas, naudojamas keičiant kompensuojamųjų vaistų sąrašus.

Kol kas vaistų vertinimas atliekamas kiekvienoje Europos šalyje atskirai. Tačiau Europos vaistų įvertinimo agentūras vienijant organizacija „EUnetHTA” siekia apjungti šalių patirtį organizuojant vertės įvertinimą ir taip pagreitinti sergantiesiems taip reikalingų inovatyvių vaistų prieinamumą.

Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela pasveikino šią iniciatyvą: „Tik vienydami pastangas visi kartu galėsime pasiekti reikšmingų rezultatų ir inovatyvūs vaistai bus prieinami visiems, kas laukia pagalbos. Kviečiu aktyviai bendradarbiauti kuriant sveiką Lietuvą ir sveiką Europą“. Lietuvos atstovai nurodė artimiausiu metu subursiantys ekspertų komandą, kuri galėtų prisijungti prie Europinio projekto.

Lietuvoje šiuo metu vertinant į kompensuojamųjų vaistų sąrašą siūlomus įtraukti medikamentus analizuojama vaistų sukuriama pridėtinė vertė, atliekamas farmakoekonominis įvertinimas, skaičiuojama vaisto kompensavimo įtaka Valstybinių ligonių kasų biudžetui.

Diskusijoje dalyvavęs Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos vadovas Gintautas Barcys aptarė Lietuvos vaistų vertinimo sistemos viziją. „Lietuva yra maža šalis ir tam, kad vaistų vertinimo sistema būtų maksimaliai efektyvi ir paprasta, būtų naudinga iš dalies remtis kitų šalių vertinimo sistemų išvadomis”, – sakė jis.

Susitikime „EUnetHTA” projektų koordinatorius Vimas Gočas (Wim Goettsch) Lietuvą pakvietė jungtis prie šiuo metu Europoje kuriamos terapinės vaistų technologijų vertės įvertinimo sistemos.

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Hematologijos, onkologijos ir tranfuziologijos centro direktorius prof. Laimonas Griškevičius tarp ekspertų norėtų matyti ir su pacientais kasdien dirbančius gydytojus. Profesorius sveikatos apsaugos institucijoms siūlė vaistų įvertinimo procesuose glaudžiau bendradarbiauti su medikais.

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius, samrsv@sam.lt, http://sam.lrv.lt

 Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...