Europos farmacijos srities teisės aktai per pusę amžiaus

Buvęs Europos Komisijos Visuomenės sveikatos direktorato direktorius ir buvęs Europos vaistų agentūros direktorius Fernandas Saueris

Pacientai turi galėti greitai įsigyti saugių, nebrangių, veiksmingų ir kokybiškų vaistų. Minime Europos vaistų srities teisės aktų, kuriais siekiama gydymo naujovių, penkiasdešimtmetį.

Šiais teisės aktais užtikrinama tinkama klinikiniuose tyrimuose dalyvaujančių asmenų apsauga, veiksminga gaminių kontrolė prieš prekybos etapą ir jo metu, taip pat objektyvios informacijos skleidimas siekiant racionalesnio vaistų naudojimo. Jais taip pat skatinama kurti retuosius vaistus retosioms ligoms gydyti ir specialius vaikams skirtus vaistus.

Per pastaruosius 20 metų Europos Komisija suteikė daugiau kaip tūkstantį leidimų pateikti rinkai naujoviškus žmonėms skirtus ir veterinarinius vaistus. Visiems kitiems vaistams taikoma palanki decentralizuota sistema, skirta nacionaliniams leidimams koordinuoti. Tam reikia reguliavimo institucijų bendradarbiavimo ir tarpusavio pasitikėjimo bei visų susijusių šalių sąžiningumo.

Europos vaistų agentūra (EVA) teikia Komisijai mokslines nuomones, taip pat pakuotės lapelius ir medicininę informaciją visomis oficialiosiomis ES kalbomis. Žiniomis dalijamasi su nacionalinėmis valdžios institucijomis, kad būtų įvertinami nauji vaistai, stebimas nenumatytas šalutinis poveikis ir sekami visų gaminių, platinamų Europos Sąjungoje, defektai.

Komisija ir EVA palaiko nuolatinį dialogą su pacientų ir pramonės atstovais. Jie užmezgė glaudžius ryšius su Pasaulio sveikatos organizacija, JAV Federaline vaistų agentūra ir Japonija tiesiogiai arba per Tarptautinę derinimo konferenciją (ICH). Europos reguliavimo veikla tapo pavyzdžiu daugeliui šalių, ji naudinga viso pasaulio pacientams.

Portalo „Sveikata-ES“ informacinis biuletenis 159

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...