Europos masto projekto centre – Lietuva

Šią savaitę Vilniuje į debatus rinkosi 18 Europos Sąjungos šalių apimančio Bendrųjų veiksmų HA‑REACT projekto dalyviai – specialistai, Lietuvoje ir Europoje dirbantys tam, kad būtų užtikrinta sveikatos apsauga priklausomybės ligomis sergantiems asmenims. Kartu su Vengrija ir Latvija, Lietuva yra viena iš trijų pagrindinių projekto valstybių, kuriai siekiama padėti efektyviau teikti priklausomybės ligų gydymo paslaugas ir užkirsti kelią pavojingų ŽIV, virusinio hepatito C bei tuberkuliozės infekcijų plitimui. Diskusijos parodė Lietuvos atstovų pasiryžimą aktyviau bendradarbiauti tarpusavyje ir užtikrinant kokybišką sveikatos apsaugą neatsilikti nuo kitų ES valstybių.

Jau daugiau nei du dešimtmečius Lietuvoje veikiančios ir Europos Sąjungos  valstybių efektyviomis pripažintos žalos mažinimo programos dėl lėšų trūkumo ir politinės valios stokos nėra tinkamai išplėtotos. „Buvome viena pirmųjų posovietinio bloko šalių, anksti pradėjusi įgyvendinti sveikatos apsaugos švirkščiamųjų narkotikų vartotojams programą. Tapome gerosios praktikos pavyzdžiu, ir šiandien, po dvidešimties metų, galime džiaugtis rezultatais. Nepaisant to, dar daug turi būti nuveikta, kad šių paslaugų paketas ir aprėptis atitiktų Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas. Tikiu, kad atkaklaus darbo dėka ir toliau judėsime pažangos keliu“, ­– tobulėti skatino LR Sveikatos apsaugos ministerijos viceministrė J. Zinkevičiūtė.

Seminaro metu Lietuvos specialistai sėmėsi patirties iš Estijos, Graikijos, Kroatijos, Slovėnijos, Suomijos atstovų. Pristatytos šalyse taikytos strategijos ŽIV protrūkiams įveikti, pakaitinio gydymo programų įgyvendinimo modeliai, perdozavimų prevencijos taktikos. Susitikimas užbaigtas aktyvia diskusija apie mūsų šalyje susiklosčiusią situaciją ir galimus sprendimo būdus. „Labai džiaugiamės galimybe kartu su LR Sveikatos apsaugos ministerija ir Užkrečiamų ligų ir AIDS centru dalyvauti šiame projekte. Tikimės, kad remiantis ES šalių patirtimi ir projekte teikiama finansine parama, Lietuvai pavyks sėkmingai plėsti sveikatos apsaugos programas ir sustiprinti atsaką į pavojingas infekcijas“, – sakė Vilniaus priklausomybės ligų centro direktorius Emilis Subata.

 

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...