„Exrūkaliai nenugalimi“: užsiregistruok ir gauk naują patobulintą programėlę „iCoach“ – su ja dar šiandien galėsi mesti sau iššūkį!

 

Su programėlę „iCoach“ dar šiandien galėsi mesti sau iššūkį! Dėmesio – Europos Komisijos kampanija kviečia nepaversti savo gyvenimo dūmais! EXrūkaliai nenugalimi!

•    Ankstesnėse kampanijose vienas iš trijų tarp daugiau nei 431 000 registruotų svetainės vartotojų metė rūkyti po trijų mėnesių, pasitelkdamas nemokamą skaitmeninį sveikatos trenerį „iCoach“. Lietuvoje iš viso buvo 4 929 registruoti „iCoach“ vartotojai (užsiregistravę internetu ir mobiliuoju telefonu), iš jų 36 proc. metė rūkyti.
•    Atnaujinta internetinė ir mobilioji priemonė, papildyta naujomis patobulintomis funkcijomis, padės dar daugiau rūkalių užgesinti paskutinę cigaretę.
•    Rengiantis gegužės 31 d. – Pasaulinei dienai be tabako, kampanija „Exrūkaliai nenugalimi“ kviečia rūkalius mesti sau asmeninį iššūkį – nuosekliai pereiti prie sveikesnio gyvenimo būdo nerūkant.  

2015 m. balandžio 13 d. – Europos Komisija, siekdama padėti 24–35 metų Europos gyventojams mesti rūkyti, 2011 m. paskelbė kampaniją „Exrūkaliai nenugalimi“. Ši kampanija buvo sėkmingai tęsiama 2012 m. ir 2013 m., o 2015 m. ji labiau nei bet kada siekia padėti jaunimui atsisakyti tabako, pabrėždama nerūkančiųjų gyvenimo pranašumus. Nusprendusieji mesti rūkyti gali tikėtis, kad pasitaisys jų sveikata ir savijauta, taip pat jie sutaupys daugiau pinigų, galiausiai pagerės jų gyvenimo kokybė. Buvę rūkaliai, atsisakę savo žalingo įpročio, ne tik pradeda gyventi kokybiškai – metus rūkyti taip pat palengvėja finansinė našta Europos sveikatos priežiūros sistemoms bei šalių ekonomikoms. Apskaičiuota, kad 2009 m. Europos Sąjungos (ES) visuomenės bendros rūkymo išlaidos siekė 544 mlrd. eurų .

Sveikatos ir maisto saugos komisaras Vytenis Andriukaitis, kalbėdamas apie tai, kodėl Europos Komisijai taip svarbu kovoti su tabaku, teigė: „Kasmet ES dėl su tabaku susijusių priežasčių netenka gyvybės beveik 700 000 žmonių. Nuo cigarečių miršta daugiau žmonių, nei žūsta avarijose, nusikaltimuose ir piktnaudžiaudami narkotikais kartu sudėjus. Būtent todėl įsipareigojau skatinti ES imtis veiksmų, siekiant, kad sumažėtų tabako sukeliamų ligų visoje Europos Sąjungoje, pasitelkdamas teisės aktus ir visuomenės informavimo kampaniją „Exrūkaliai nenugalimi“, bendradarbiaudamas su valstybėmis narėmis, pilietine visuomene bei kitais tarptautiniais partneriais.“

„iCoach“: skaitmeninė pagalbos sistema, metanti iššūkį vartotojams

Naujausia kampanija pradėta pristačius patobulintą „iCoach“ – skaitmeninį sveikatos trenerį. Jį galima naudoti tiek prisijungus prie interneto, tiek kaip mobiliąją programėlę „Apple“ ir „Android“ įrenginiuose. Šis sveikatos treneris veikia 23 kalbomis 28 ES valstybėse. „iCoach“ yra nemokamas ir lengvai prieinamas visiems norintiesiems.

Prietaisai „iCoach 2015“ yra šiuolaikiškesni savo forma ir turiniu. Pasitelkiant šį skaitmeninį sveikatos trenerį, patogu naršyti, be to, jis turi papildomų į vartotojus orientuotų funkcijų, ypač išsiskiria funkcija „Challenger“, kviečiančia mesti sau iššūkį. Ši priemonė ir toliau padeda žmonėms, siekiantiems atsikratyti žalingo įpročio, laipsniškai pereiti penkis metimo rūkyti etapus. Tačiau dabar čia įdiegta ir keletas asmeninių, konkrečiam etapui būdingų pasiūlymų. Pavyzdžiui:

•    stebėkite, kiek cigarečių surūkote per dieną, – galbūt tinkamai neįvertinate savo įpročio (tai galioja rūkaliams, pasiekusiems 2-ąjį etapą);
•    atidėkite maloniausią dienos cigaretę 10 kartų po 10 minučių, tada po 20 minučių (tai taikytina rūkaliams, pasiekusiems 3-iąjį etapą);
•    palikite cigaretes namuose, kai turite trumpam išbėgti (tai galioja rūkaliams, pasiekusiems 4-ąjį etapą).

Mesdami sau šiuos iššūkius, vartotojai patys galės nusistatyti mažus ir pasiekiamus tikslus –  juos realizavę rūkaliai pajus įkvėpimą imtis tolesnių iššūkių, padedančių kontroliuoti savo įprotį.

„Ištyrę skirtingus elgesio pokyčių modelius, priėjome prie išvados, kad, siekiant optimizuoti virtimo tempus, būtina suskirstyti kelionę link gyvenimo be dūmo į mažus žingsnelius, numatant tarpinius ir pasiekiamus tikslus. Tiems, kurie visai neketina mesti rūkyti, susitelkti tiesiai į galutinį tikslą gali būti neįveikiama užduotis, – paaiškino Stevenas de Peuteris iš „BrandNewHealth“, kampanijos partnerio, sukūrusio „iCoach“ platformą. – Pavyzdžiui, rūkaliams, kurie neplanuoja atsikratyti savo žalingo įpročio, t. y. 3 % šiuo metu registruotų vartotojų, neabejotinai sudėtinga pasiekti šį svarbiausią kampanijos tikslą. Labai tikimės, kad naujieji iššūkiai šiuos žmones papildomai paskatins pereiti į kitą etapą.“ 

„iCoach“ pripažins sėkmingai įveiktus iššūkius kaip prasmingus pranešimus. Šie padrąsinantys pranešimai, registruotų įvairių šalių „iCoach“ vartotojų kiekvieno etapo skaičiaus atnaujinimai tam tikru laiku, taip pat bendras įveiktų ir pereinant į kitą etapą aktualių iššūkių skaičius turėtų labiau motyvuoti „iCoach“ vartojančius žmones ir padėti jiems pasijusti esant stiprios bendruomenės dalimi. „iCoach“ vartotojai bus kviečiami dalytis iššūkiais, pasiekimais ir asmeninės sėkmės patirtimi socialiniuose tinkluose: tai sustiprins kampaniją emociškai. Yra įrodyta, kad tarpusavio bendravimas padidina kampanijų prieš tabaką poveikį visose socialinėse ir ekonominėse grupėse .

Mesk iššūkį Pasaulinės dienos be tabako proga

Kasmet gegužės 31 d. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) su partneriais organizuoja Pasaulinę dieną be tabako. Ši organizacija informuoja visuomenę apie žalingą šios medžiagos poveikį sveikatai – taip siekiama, kad pasaulyje būtų vartojama kuo mažiau tabako. Tai ko lauki? Prisijunk prie „iCoach“ šiandien ir mesk sau pirmąjį iššūkį Pasaulinės dienos be tabako proga! 

Daugiau informacijos rasite šiuo adresu:
www.exsmokers.eu

Europos Sąjungos visuomenės sveikatos portalas:
http://health.europa.eu

Europos Komisijos visuomenės sveikatos tinklalapis:
http://ec.europa.eu/health/tobacco/policy/index_en.htm

Informacija žiniasklaidai:

Egita Veblauskaitė
„ConsensusPR“
+37069997594
egita@consensuspr.lt

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...