Gripo imunoprofilaktika nėščiosioms Kauno mieste

Kauno visuomenės sveikatos centras kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos (toliau – PSO) Europos regiono biuru bei kitomis atsakingomis institucijomis vykdydamas projektą „Skiepų nuo gripo informacijos, edukacijos ir komunikacijos programos pritaikymas nėščiosioms“, informuoja, kad projekte numatytos veiklos sėkmingai įsibėgėja. Vis daugiau medikų ir nėščiųjų sužino, kad nėščiųjų skiepijimas nuo sezoninio gripo yra saugus ir efektyvus, ir kad tai yra įrodyta daugeliu mokslinių tyrimų.

Skiepų nuo gripo informacijos, edukacijos ir komunikacijos programos pritaikymas nėščiosioms – tai Kauno mieste vykdomas projektas, kurio tikslas pritaikyti sezoninio gripo prevencijos (imunoprofilaktikos) programą, atsižvelgiant į nėščiosioms patraukliausius informacijos šaltinius bei priemones.   

Kauno visuomenės sveikatos centro veikla projekte – skleisti informaciją apie saugų ir efektyvų nėščiųjų skiepijimą sezoninio gripo vakcina, kuris apsaugo ne tik nėščiąją ir jos vaisių, bet ir būsimą naujagimį nuo sezoninio gripo ir jo sukeliamų komplikacijų.

Iki šių metų lapkričio 1 d. buvo suorganizuota 11 susitikimų Kauno miesto asmens sveikatos priežiūros įstaigose (toliau – ASPĮ), informuojant ir diskutuojant nėščiųjų skiepijimo sezoninio gripo vakcina klausimais. Susitikimuose dalyvavo 100 šeimos gydytojų, 88 slaugytojai, 7 gydytojai akušeriai ginekologai ir 8 akušeriai. Visi susitikimų dalyviai atminimui gavo ženklelius „Klausk apie skiepus nuo gripo“. Pasipuošę šiais ženkleliais medikai kvies pacientus diskutuoti apie skiepus nuo gripo bei apie nėščiųjų skiepijimą nuo šios ligos.

Didžiausiose Kauno miesto poliklinikose susitikimų metu dalyvavo ir žiniomis apie nėščiųjų skiepijimą dalijosi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto infekcinių ligų gydytoja prof. A. Mickienė ir gydytoja akušerė ginekologė prof. M. Minkauskienė.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro parengta informacinė medžiaga jau pasiekė 20 Kauno miesto asmens sveikatos priežiūros įstaigų.

Buvo išdalinta:

110 plakatų „Laukiatės? Pasiskiepykite nuo gripo“;
250 lankstinukų, skirtų nėščiosioms „Skiepai nuo gripo nėštumo metu apsaugo Jus ir Jūsų kūdikį“;
450 informacinės medžiagos, skirtos sveikatos priežiūros darbuotojams „Dažniausiai užduodami klausimai apie skiepus nuo gripo“.

Visoms Kauno miesto ASPĮ išsiųstas akademinės bendruomenės kreipimasis į medikus, siekiant suaktyvinti nėščiųjų skiepijimą sezoninio gripo vakcina.

Kauno miesto ASPĮ kviečiamos aktyviai skleisti informaciją pacientams apie nėščiųjų skiepijimą sezoninio gripo vakcina: plakatų, lankstinukų pagalba. Esant galimybėms prašoma vaizdo ekranuose rodyti informacinį filmuką apie rizikos grupių asmenų skiepijimą sezoninio gripo vakcina, parengtą Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro pastangomis. Įstaigos kviečiamos trumposiomis SMS žinutėmis arba el. paštu kviesti nėščiąsias pasiskiepyti sezoninio gripo vakcina.

Išradingai visuomenės informavimą vykdo Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, pasirūpinęs informacija papuošti viešąjį Kauno transportą.

Daugiau informacijos apie nėščiųjų skiepijimą sezoninio gripo vakcina galima rasti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro tinklalapyje, adresu: http://www.ulac.lt/lt/nesciuju-skiepai-nuo-gripo arba Kauno visuomenės sveikatos centro tinklalapyje: http://kaunovsc.sam.lt/nesciosios-ir-gripas/

Dėl skiepų nuo sezoninio gripo nėščiosios kviečiamos kreiptis į savo šeimos gydytoją arba jas prižiūrintį gydytoją ginekologą.

Kristina Rudžinskaitė, Kauno visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoja, tel. (8 37) 33 12 31; el. paštas: kristina.rudzinskaite@kaunovsc.sam.lt

Kristina Motiejūnaitė, Kauno visuomenės sveikatos centro vyriausioji specialistė (ryšiams su visuomene), tel. (8 37) 331692, mob. +370 676 53401, el. p.: kristina.motiejunaite@kaunovsc.sam.lt

 

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...