Į kompensuojamųjų vaistų sąrašą įtraukiami nauji efektyvūs vaistai Hepatitui C gydyti

Ligų, vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija siūlo įtraukti į kompensuojamųjų vaistinių preparatų sąrašą naujus žymiai efektyvesnius vaistus, skirtus lėtinio, labai pažengusio Hepatito C gydymui (kai kepenų fibrozė įvertinta 3 ar daugiau balų pagal METAVIR klasifikaciją). Kliniškai patvirtinta, kad vaistinių preparatų Viekirax/Exviera derinys taikomas anksčiau nuo Hepatito C negydytiems pacientams yra efektyvus beveik 100 procentų, o iš pacientų, kurie buvo nesėkmingai gydyti nuo šios ligos kitais vaistais, pasveiksta 98 procentai.

{end_header}

Be to, Viekirax/Exviera derinys, lyginant su ankstesnės kartos vaistais, žymiai sutrumpina lėtinio Hepatito C gydymo trukmę. Didžioji dalis pacientų pasveiksta po 12 savaičių gydymo kurso.

Šiuo metu pacientams, sergantiems lėtiniu virusiniu Hepatitu C gydymui skiriamas pegiliuoto alfa interferono ir ribavirino derinys arba pegiliuoto alfa interferono, bocepreviro ar telapreviro derinys, kurių įsigijimo išlaidos kompensuojamos 100 procentų bazinės kainos.

Valstybinės ligonių kasos duomenimis 2014 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto išlaidos ambulatoriniam lėtinio virusinio hepatito C gydymui skirtiems vaistams sudarė 3,8 mln. Euro. Įtraukus naujus vaistus į kompensuojamųjų vaistinių preparatų sąrašą prognozuojamas PSDF biudžeto išlaidų taupymas (vertinant trijų metų laikotarpį). Prognozuojama, kad vaistų Viekirax/Exviera deriniu pirmais metais būtų gydomi 175 pacientai, antrais -160, o trečiais -126 pacientai (dėl didelio šių vaistų efektyvumo būtų išgydoma 98-100 proc. tais metais gydytų pacientų ir pacientų skaičius, kuriems būtų reikalingas gydymas, mažėtų).

Ligų, vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisija taip pat svarsto siūlomą kompensuoti vaistinio preparato Simeprevirum (Olysio) paraišką. Šis vaistas priklauso tai pačiai vaistų grupei, kaip ir jau kompensuojami vaistai Telaprevir ir Boceprevir.

Lėtinis virusinis C hepatitas – tai hepatito C viruso (toliau – HCV) sukeltas ilgiau nei šešis mėnesius besitęsiantis kepenų uždegimas, galintis pasireikšti besimptome ligos forma ar nespecifiniais simptomais, o ilgai progresuojant ligai gali pradėti formuotis kepenų cirozė ir kepenų ląstelių vėžys.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,
samrsv@sam.lt, www.sam.lt
Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...