Į Lietuvą besiruošiantiems svečiams patariama pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

Didelė rizika užsikrėsti itin pavojinga infekcine liga – erkiniu encefalitu. Tokią žinią Pasaulio sveikatos organizacija perduoda į Lietuvą besiruošiantiems turistams ir pataria prieš kelionę pasiskiepyti. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, pernai mūsų šalyje 100 tūkst. gyventojų teko net 12 susirgimų erkiniu encefalitu, o ankstesniais metais ir daugiau.

Gyventojams ir turistams rekomenduojama skiepytis, jei sergamumas erkiniu encefalitu siekia 5 atv./100 tūkst. gyventojų. „Erkės, platinančios ligas, išplitusios visoje šalyje, o sergamumo rodiklis Lietuvoje gerokai didesnis nei kitose Europos šalyse, todėl abejonių dėl skiepų nuo erkinio encefalito neturėtų kilti“, – sakė ULAC direktorius dr. prof. Saulius Čaplinskas.

Erkinis encefalitas – liga, kuria persirgus, maždaug trečdaliui asmenų lieka įvairių sveikatos sutrikimų. Nuo šio susirgimo patikimai apsaugo tik skiepai. Tačiau vakcinos nuo kitos erkių platinamos – Laimo ligos nėra. Sergamumas šia liga mūsų šalyje dar didesnis. Per pastaruosius 5 metus sergamumo rodiklis siekė 74-87 atv./100 tūkst. gyventojų. Kadangi skiepų nuo Laimo ligos nėra, labai svarbu saugotis erkių įkandimų, naudoti repelentus, rengtis tinkamais drabužiais.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kasmet organizuoja seminarus apie „Kraujasiurbių nariuotakojų platinamas ligas“. Šiemet seminaras visuomenės sveikatos specialistus balandžio 7 dieną subūrė Alytuje. Čia aptartos ne tik erkių platinamos ligos, bet ir kitos aktualijos: zikos virusinės infekcijos grėsmės, maliarijos atvejai Lietuvoje.

Plačiau apie erkių platinamas ligas ir repelentų naudojimą skaitykite čia.

Parengė Epidemiologinės priežiūros skyriaus specialistai

Plakatas skirtas parsisiuntimui

Daugiau informacijos:
Beata Bukotaitė
8 614 71720
beata.bukotaite@ulac.lt
Švietimo ir komunikacijos skyriaus vedėja
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...