„Ibiblioteka.lt“ portalas – koja kojon su laiku ir el. knyga

2016 metai paskelbti Bibliotekų metais. Tikriausiai nėra nė vieno abejingo bibliotekoms, nes vieni skolinasi ir skaito knygas, kiti kremta mokslo duoną, o treti skeptiškai nusiteikę ir nemato bibliotekos egzistencijos prasmės. Vienoks ar kitoks ryšys vis tiek yra, jis per šimtmečius kito kaip ir pačios bibliotekos. Kai šiandien apstu el. informacijos, bibliotekų fondai taip pat kinta. Jie ne tokie apčiuopiami kaip kilometrinės knygų lentynos ir yra arčiau mūsų nei bet kada ankščiau.

Jau ne pirmus metus veikiantis portalas „Interaktyvi biblioteka“ teikia nemažai el. bibliotekinių paslaugų, viena iš jų – galimybė skaityti el. knygas. Elektroninėje knygų lentynoje galite rasti lietuvių kalba išleistas el. knygas. Tai daugiausiai grožinė literatūra, tačiau galite rasti ir istorinių, politinių, medicinai, kraštotyrai, ekonomikai, švietimui ir religijai skirtų knygų. Visą sąrašą el. knygų galima pamatyti atlikus išplėstinę paiešką, atitinkamuose langeliuose pažymėjus „Išleistas“ ir „El. knygų fondas“. Skaityti gali bet kas iš savo namų kompiuterio ar mobiliojo įrenginio, tereikia turėti bet kurios LIBIS sistemai priklausančios bibliotekos (visos viešosios, Lietuvos nacionalinė M. Mažvydo, ir Lietuvos medicinos biblioteka) skaitytojo pažymėjimą arba prisiregistruoti portale, patvirtinant savo tapatybę per valdžios vartus. Tapatybės identifikavimas leidžia skolintis, rezervuoti ir skaityti el. knygas. Vienu metu galima skaityti dvi knygas, skaitymo terminas – 14 kalendorinių dienų. Apie pasibaigiantį terminą pranešama el. paštu. Laiške taip pat nurodoma skaitymo pratęsimo galimybė. Nesureagavus į laišką, prieiga prie knygos nutraukiama automatiškai.

El. knygų skaitymo langą galima pritaikyti pagal individualų poreikį, pakeičiant fono spalvą ir šrifto dydį, taip pat kai kuriose knygose galima atlikti paiešką. Vartotojo paskyroje galima susikurti žymas ir kolekcijas, tai palengvina knygų paiešką ir leidžia susikurti sistemingą asmeninę biblioteką ir efektyviai suvaldyti skaitymo procesą.

Kviečiame naudotis „Interantyvios bibliotekos“ paslaugomis ir skaityti el. knygas. Atminkite, kad kitame portale „ePaveldas“ galite rasti suskaitmenintus Lietuvos kultūros paveldui svarbius objektus – meno kūrinius, knygas, laikraščius, rankraščių tekstus, žemėlapius, garso įrašus. Lietuvos medicinos bibliotekos išleistus el. leidinius galite rasti ISSUU el. leidinių platformoje. Kilus klausimams skambinkite arba rašykite.

 

Ingrida Bučionytė

Lietuvos medicinos biblioteka

El. p. : ingrida.bucionyte@lmb.lt
Tel.: (8~5) 261 73 96

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...