Įkurtuvių laukiančiame Kauno klinikų Traumų ir skubios pagalbos centre vyko karinės pratybos

2015 m. gegužės 9 dieną pratybų „Žaibo kirtis“ įvykiuose dalyvavo ir Kauno klinikos. Karinių oro pajėgų sraigtasparniu iš Kaišiadorių į Kauną pergabentus sužeistuosius Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties ekipažai pristatė į aukščiausio lygio Traumų ir skubios pagalbos centrą Kauno klinikose.

{end_header}

Čia menamai nukentėjusius pacientus priėmė Skubios pagalbos skyriaus medikai, skubiosios medicinos rezidentai ir tądien ligoninėje budėję specialistai. Jiems tai buvo unikali proga pasitreniruoti dirbti kitą mėnesį atidaromame Traumų ir skubios pagalbos centre.

„Pratybos suteikė galimybę išmėginti darbo naujajame centre privalumus, kur pacientų logistika ir gydymas bus organizuojami pagal šiuolaikinius skubios pagalbos principus“, – sakė Kauno klinikų Skubios pagalbos skyriaus vadovas dr. Kęstutis Stašaitis.

Pasak Lietuvos kariuomenės Karo medicinos tarnybos Medicininės paramos vienetų grupės vadės majorės Ingos Jancevičienės, vienas pagrindinių šios dienos pratybų tikslų – stiprinti Lietuvos kariuomenės medicininės paramos vienetų sąveiką ir bendradarbiavimą su civilinėmis sveikatos priežiūros įstaigomis.

„Žaibo kirtis 2015′ – pagrindinės šių metų Lietuvos kariuomenės nacionalinės pratybos. Jose dalyvauja beveik visos LK pajėgos, Krašto apsaugos, vidaus reikalų, sveikatos apsaugos ministerijų atstovai, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, policijos, viešojo saugumo tarnybos, valstybės sienos apsaugos vienetai, savivaldybės, mobilizacijos departamentas, karo prievolės komplektavimo skyriai, vadovybės apsaugos departamentas, Lietuvos šaulių sąjunga ir daugelis kitų.

Kauno klinikų informacija

Linos Pankratjevaitės nuotr.

Nuotraukos iš renginio: https://www.facebook.com/kaunoklinikos

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...