Imunizacijos savaitės pradžią skelbia socialinė akcija „Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus!“

Šiandien, balandžio 25-ąją, Pasaulio sveikatos organizacija skelbia Imunizacijos savaitės pradžią ir ragina atkreipti visuomenės dėmesį į skiepų nuo šių užkrečiamųjų ligų svarbą. Šia proga Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras vilniečius ir miesto svečius kviečia prisijungti prie socialinės akcijos „Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus!“, kuri šiandien 17 val. prasideda prekybos ir laisvalaikio centre PANORAMA.

Prisidėti prie šios akcijos kviečiami visi – nemokamai nusifotografuoti ir gauti momentinių nuotraukų, iš kurių vieną akcijos organizatoriai kvies pakabinti specialiame stende. Taip pat lankytojai galės užduoti klausimų apie skiepus, sudalyvauti apklausose.

Prie socialinės akcijos „Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus!“ jau prisijungė didelis būrys žinomų Lietuvos žmonių: sportininkų, medikų, verslininkų, žurnalistų, menininkų, atlikėjų ir šou atstovų. Tai – Danas Arlauskas, Petras Geniušas, Antanas Kavaliauskas, Edvinas Krungolcas, Darjušas Lavrinovičius, Gabrielius Liaudanskas–Svaras, Rūta Nadišauskienė, Jonas Nainys, Kristina Norvilaitė, Artūras Orlauskas, Irena Pivoriūnienė, Vytaras Radzevičius, Eglė Skrolytė, Rasa Tapinienė ir grupė „Liūdni Slibinai“.

Jų nuotraukas prekybos centro lankytojai galės pamatyti PLC PANORAMA pirmajame aukšte prie pagrindinio įėjimo surengtoje parodoje. Čia žinomų žmonių atvaizdai tarsi klaus: „Ar parsivežtum medalį iš olimpiados? Ar liptum į sceną dainuoti? Ar išvyktum ilgai lauktų atostogų? Ar galėtum su šypsena žengti prie altoriaus, jei staiga susirgtum infekcine liga, kamuotų karščiavimas, skausmas, o kūną nusėtų raudoni bėrimai?“

„Nesvarbu, kas esi. Liga nesirenka pagal profesiją, amžių ir lytį. Dažniausiai ji užklumpa pačiu netinkamiausiu metu ir ilgam išmuša žmogų iš gyvenimo ritmo, sugriauna rimtus planus. Tačiau infekcinių ligų galima išvengti. Tereikia laiku pasiskiepyti ir prisiminti nespecifines apsaugos priemones“, – aiškino Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius dr. prof. Saulius Čaplinskas.

Atidarant akciją koncertuos „Tymai“, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro vokalinės džiazo studijos KIVI auklėtiniai, Balso studijos vokalistai ir gitaristai, gatvės šokių grupė BOUNCE, lindihopo šokėjai. Paroda „Neleisk, kad tymai sugriautų tavo planus!“ PLC PANORAMOS antrajame aukšte veiks visą Imunizacijos savaitę – iki balandžio 30 dienos.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

Trumpai apie tymus
Tymai – tai ūmi, itin užkrečiama virusinė infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu ir pasireiškianti karščiavimu, bėrimu ir kvėpavimo takų bei akių junginės uždegimu. Daugiau apie tymus skaitykite čia.

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...