Išleistas ketvirtasis 2015 m. žurnalo „Visuomenės sveikata“ numeris

Žurnalo ,,Visuomenės sveikata” 2015 m. ketvirtajame numeryje didžiausias dėmesys skirtas rūkymo, alkoholio vartojimo ir fizinio aktyvumo problemoms.

Šiame numeryje gausi literatūros apžvalgų skiltis – publikuojamos net  penkios apžvalgos. Jose daug dėmesio skirta suaugusių asmenų fiziniam aktyvumui skatinti taikomoms intervencijoms, darbuotojų psichikos sveikatą ir gerovę stiprinančioms intervencijoms, norintiems mesti rūkyti telefonu teikiamų konsultacijų veiksmingumui, paauglių ir tėvų bendravimo šeimoje stiprinimo svarbai paauglių rūkymo ir alkoholio vartojimo prevencijai.

Originalių straipsnių skiltyje nagrinėjama telefoninių konsultacijų metantiems rūkyti ir fizinio aktyvumo problematika, pristatomas alkoholio vartojimo rizikos nustatymo ir trumpųjų konsultacijų taikymo Lietuvos pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigose ekonominis vertinimas bei 16-18 metų paauglių sveikatai nepalankaus elgesio sąsajos su agresyvumu ir kompensaciniais sveikatos įsitikinimais.

Redakcijos skiltyje kalbama apie visuomenės sveikatos technologijų vertinimo sistemos perspektyvas Lietuvoje.

Rubrikoje „Visuomenės sveikatos praktikai“ informuojama apie Higienos institute vykdytų Europos Sąjungos fondų lėšomis finansuotų projektų rezultatus.

Elektroninę žurnalo versiją galite rasti Higienos instituto tinklalapio www.hi.lt skyrelyje „Visuomenės sveikata -> Archyvas“ arba paspaudę nuorodą čia.

(http://www.hi.lt/lt/visuomenes-sveikata-2015-nr-4-71.html

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...