Išleistas leidinys „Lietuvos senyvo amžiaus žmonių sveikatos būklės pokyčiai ir netolygumai“

Lietuvoje sparčiai daugėja senyvo amžiaus žmonių. Higienos instituto specialistai išleido informacinį leidinį „Lietuvos senyvo amžiaus sveikatos būklės pokyčiai ir netolygumai“. 

Leidinyje apžvelgiama senyvo amžiaus žmonių sveikatos būklė 2005–2014 metais, pateikiami duomenys apie senyvo amžiaus žmonių demografinę bei socialinę–ekonominę padėtis, sveikatos priežiūrą, sergamumo ir ligotumo dažniausiomis ligomis rodikliai, dažniausios mirties priežastys, aptariama ilgaamžių (85 m. ir vyresnių) bei senyvo amžiaus žmonių būklė Europos Sąjungos kontekste. Analizuojami netolygumai tarp skirtingų amžiaus grupių, lyčių bei savivaldybių.

2014 m. 60 m. ir vyresni asmenys sudarė  24,4 % populiacijos, o prieš dešimtmetį ši dalis buvo 3,2 % mažesnė. Taip pat padidėjo ir senyvo amžiaus žmonių ligotumas. Pagrindinės ligos, kuriomis 2014 m. sirgo senyvo amžiaus žmonės tai – kraujotakos sistemos ligos, jungiamojo audinio ir raumenų bei skeleto ligos ir akies ir jos priedinių organų ligos. Daugiausiai 60  m. vyresnio amžiaus žmonių mirė nuo kraujotakos sistemos ligų (63 % mirties priežasčių) bei piktybinių navikų (20 %). Senyvo amžiaus žmonių mirties priežastys nesiskyrė nuo Europos Sąjungos senyvo amžiaus gyventojų. Tačiau mirtingumo rodikliai 2012 m. buvo vieni iš didžiausių tarp visų ES šalių.

 

Leidinį galima rasti svetainės www.hi.lt skiltyje Leidiniai -> Informaciniai leidiniai arba atsisiųsti paspaudus šią nuorodą. (http://www.hi.lt/uploads/pdf/leidiniai/Informaciniai/Senyvo%20amziaus%20zmoniu%20leidinys.%202016.pdf)

Daugiau informacijos Jums gali suteikti: Higienos instituto Sveikatos informacijos centro Biostatistinės analizės skyriaus vyr. specialistė Rūta Ustinavičienė, tel. (8 5) 277 3302 arba el. paštu  ruta.ustinaviciene@hi.lt.

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...