Išrinktas geriausio žurnalistinio straipsnio konkurso nugalėtojas

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, įgyvendindamas socialinę informacinę kampaniją „Vaikai seka tėvų pavyzdžiu“, šių metų kovo mėn. paskelbė Geriausio žurnalistinio straipsnio, susijusio su psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija, konkursą „Vaikai seka tėvų pavyzdžiu“ (toliau – Konkursas). Konkurso tikslas – išrinkti geriausią specializuotuose ir populiariosiose visuomenės informavimo priemonėse parengtą straipsnį, skirtą formuoti neigiamą Lietuvos žmonių, ypač tėvų požiūrį į psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą. Konkurso partneriai buvo Sveikatos apsaugos ministerija, Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Asociacija „Mentor Lietuva“, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras, Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, Ugdymo plėtotės centras.

Buvo gauti 9 straipsniai minėta tema. Straipsniai buvo vertinami vadovaujantis 7 kriterijais (atitikimas Konkurso temai ir sugebėjimas ją plėtoti; straipsnio išsamumas; mokslinis pagrįstumas; kalbos aiškumas; originalumas; etiškumas; straipsnio problemos ar temos siejimas su tėvų elgesiu).

Šių metų gruodžio 1 d. tarpžinybinė Konkurso vertinimo komisija išrinko  šio konkurso geriausią straipsnį – nugalėtoją. Juo tapo „Alytaus naujienos” laikraštyje psichologės Kristinos Cibulskės publikuotas straipsnis „Vaikai seka tavo pavyzdžiu“. II vietos nugalėtoju tapo žurnalistas Mindaugas Malcevičius už straipsnius „Alkoholizmo jūroje besilinksminančio jaunimo visuomenė“ ir „Kaip išmokyti vaikus rūkyti“, publikuotus savaitraštyje „Šiauliai plius“. III vietą laimėjo žurnalistė Dovilė Štuikienė už straipsnį „Alkoholis – kaip (ne)mielas kaimynas“, publikuotą žurnale „Laima“. Konkurso prizinių vietų nugalėtojai bus apdovanoti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento ir Sveikatos apsaugos ministerijos įsteigtais prizais.

Padėkos raštais ir atminimo dovanėlėms bus apdovanoti visi Konkurso dalyviai, pateikę savo straipsnius konkursui. Šių metų gruodžio 11 d. konkurso nugalėtojai ir dalyviai bus apdovanoti renginyje, kuris įvyks 2015 m. gruodžio 11 d. 13 val. Vilniaus jaunimo informacijos centre (Vilniaus miesto savivaldybė, I aukštas, Konstitucijos pr. 3, Vilnius).

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...