Ištyręs daugiau nei 650 asmenų dėl ŽIV, „Saugaus gyvenimo karavanas‘2015“ baigė kelionę

Prieš 10 dienų iš Vilniaus pajudėjęs  „Saugaus gyvenimo karavanas‘2015“ rugpjūčio 14-19 d. aplankė Panevėžį, Kauną, Druskininkus, Šiaulius ir Palangą. Prevencinės akcijos metu ŽIV tyrimą  atliko 651 asmuo, 3-jų pirminis ŽIV tyrimo rezultatas buvo teigiamas.

 

Daugiausiai ŽIV tyrimų atlikta Šiauliuose – 212, mažiausiai Druskininkuose – 90. Iš viso ŽIV tyrimą atliko  651 asmuo, iš jų 311 moterų ir 340 vyrų. Dauguma (82,5 proc.) ŽIV tyrimą atliko pirmą kartą gyvenime, kas rodo, kad ši akcija pasiekė tuos, kuriems nebuvo suteikta galimybė atlikti ŽIV tyrimą sveikatos priežiūros įstaigose. Labiau ŽIV testas domino jaunesnius žmones ir 30 metų buvo ta riba, kuri padalino besitiriančius dėl ŽIV  asmenis į dvi lygias dalis.

Akcijos metu išdalinta apie 10 000 apsaugos priemonių.

Pagrindinė priežastis, trukdanti atlikti ŽIV tyrimą, buvo baimė, kad tyrimo rezultatas bus teigiamas ir tai neigiamai įtakos tolesnį gyvenimą. Dalį žmonių dalyvauti akcijoje stabdė klaidingas mitas, kad bendras kraujo tyrimas parodo užsikrėtimą ŽIV bei kad vyresniems asmenims, nepaisant buvusios rizikos, tirtis nebereikia.  Tačiau labai daug žmonių buvo nusiteikę pozityviai ir palaikė akcijos idėją bei dėkojo už galimybę pasitikrinti.

„Dėl ŽIV infekcijos stigmatizavimo neskelbiame duomenų kuriuose miestuose ŽIV tyrimo rezultatas buvo teigiamas, nes mūsų misija yra ne vaikytis populiarumo, o padėti, nukreipti ir integruoti į sveikatos priežiūros paslaugas, suteikti psichosocialinę pagalbą – sako ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacijos „Demetra“ pirmininkė Svetlana Kulšis.

Tai jau ketvirta prevencinio „Saugaus gyvenimo karavano“ kelionė, per kurią ŽIV tyrimą iš viso atliko 3295 žmonės, iš jų 14-ai ŽIV tyrimo rezultatas buvo teigiamas.

„Saugaus gyvenimo karavaną“ Pasaulio sveikatos organizacija kaip tarptautinį pavyzdį įtraukė į naujausias 2015 m.  ŽIV testavimo paslaugų rekomendacijas.

 

Asmuo kontaktams

Svetlana Kulšis, ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų  asociacijos „Demetra“ vadovė

el. paštas: demetralt@gmail.com; mob.: +370 698 38 888; fb organizacija Demetra

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...