Įvyko aplinkos ir sveikatos proceso vidurinio laikotarpio peržiūros susitikimas

Haifoje, Izraelyje, vykusiame Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono Europos aplinkos ir sveikatos proceso vidurinio laikotarpio peržiūros aukšto lygio susitikime, kuriame dalyvavo sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės vadovaujama Lietuvos delegacija, šalys buvo pakviestos įvertinti visą aplinkos sveikatos procesą, jo pasiekimus ir iššūkius bei aptarti pasiruošimą artėjančiai 6-ajai aplinkos ir sveikatos ministrų konferencijai, vyksiančiai 2017 m.

{end_header}

Šio susitikimo tikslas buvo informuoti apie Europos regiono šalių narių 2010 m. Parmos deklaracija prisiimtų aplinkos ir sveikatos įsipareigojimų įgyvendinimą.

Ministrė, kaip Europos aplinkos ir sveikatos ministrų tarybos narė, dalyvavo panelinėje diskusijoje, kurioje buvo aptariami aplinkos ir sveikatos proceso valdymo klausimai. R. Šalaševičiūtė pasisakė apie bendradarbiavimo visais lygiais būtinumą ir skatinimą, taip pat aplinkos ir sveikatos proceso valdymo optimizavimą.

„Dalyvavimas Europos aplinkos ir sveikatos ministrų tarybos veikloje Lietuvai naudingas, nes aktyviau įgyvendinami Parmos deklaracijos, o tuo pačiu ir šalies tikslai aplinkos sveikatos srityje. Lietuvos pagrindinio sveikatos priežiūros dokumento, 2014 m. patvirtinto Parlamente – Lietuvos sveikatos programos 2014–2025 m. – vienas iš strateginių tikslų yra sukurti sveikatai palankią fizinę gyvenamąją ir darbo aplinką. Šio tikslo siekiama kuriant saugias darbo ir sveikas buities sąlygas, mažinant avaringumą ir traumų keliuose skaičių, mažinant oro, vandens ir dirvožemio užterštumą, triukšmą“, − kalbėjo sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.

Kitos PSO Europos regiono šalys išsakė nuogąstavimus dėl dabartinio aplinkos ir sveikatos proceso valdymo efektyvumo, vyko aktyvios diskusijos šia tema. Dalyviai lankėsi Haifos apylinkėse esančiose nuotekų tvarkymo, vandens gėlinimo, natūralių vandens išteklių tvarkymo įmonėse, elektrinėje.

Susitikime dalyvavo 37 šalių atstovai, sveikinimo žodžius tarė Izraelio aplinkos ir sveikatos ministerijų atstovai, Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono direktorė Zsuzsanna Jakab. 25 šalys ir organizacijos gerosios praktikos pavyzdžius pristatė stendiniuose pranešimuose, Lietuva pristatė du stendus. Susitikime pristatytos Pasaulio sveikatos organizacijos inicijuotos ir sėkmingai šalyse įgyvendintos veiklos oro taršos, klimato kaitos, mokyklų aplinkos, žmogaus biomonitoringo, cheminės taršos klausimais. Nors įgyvendinant Parmos deklaracijos įsipareigojimus nuveikta daug, tačiau šalys paragintos dar labiau sutelkti jėgas siekiant sėkmingesnio aplinkos sveikatinimo užtikrinant geresnę gyventojų sveikatą.

Nuotraukų albumą rasite čia.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro informacija

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...