Izraelis aukštai vertina Lietuvos sveikatos sistemos pasiekimus

Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela susitiko su nepaprastuoju ir įgaliotoju Izraelio Valstybės ambasadoriumi Lietuvoje J. E. Amiru Maimonu. Aptartos tolesnio bendradarbiavimo gairės vaikų sveikatos srityje, apsikeitimas gerąja praktika ir specialistais, jaunųjų medikų rengimas, medicininio turizmo plėtra.

„Lietuvos ir Izraelio valstybių bendradarbiavimas sveikatos apsaugos srityje, kaip ir mūsų tautų istorijos, turi daug kilnių sąlyčio taškų, – teigia sveikatos apsaugos ministras Juras Požela. – Esame dėkingi aukšto lygio ekspertams iš Izraelio, kurie kartu su mūsų profesionalais dirba su Vaiko raidos centro autizmo sindromą turinčiais vaikais“. 

 Izraelio Valstybės ambasadorius Amiras Maimonas padėkojo sveikatos apsaugos ministrui Jurui Poželai už aktyvią poziciją toliau tęsti įvairiapusį bendradarbiavimą abiejų valstybių žmonių gerovei: „Lietuva – nuostabi šalis, turime daug ko pasimokyti iš sveikatos sistemos pasiekimų. Medicinos ir sveikatinimo paslaugų infrastruktūra čia – puiki, trūksta tik daugiau reklamos. Daug įžymių Izraelio gydytojų yra kilę ir Jūsų šalies. Šiuo metu Kaune Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuoja apie 100 studentų, o jaunieji lietuviai medikai atlieka praktiką Izraelio ligoninėse.  Sieksime, kad mūsų šalių žmonės sveikatą gerintų ir Lietuvos kurortuose, ir prie Negyvosios jūros. Ir kad galimybės mūsų specialistams, rezidentams tik didėtų, nes įvairiapusė patirtis užtikrina saugių ir kokybiškų paslaugų teikimą ateityje“.

Susitikimo metu aptarti Izraelio ir Lietuvos tarptautinio bendradarbiavimo ekstremaliųjų sveikatai situacijų valdymo klausimai. Planuojama keistis patirtimi kuriant ir plėtojant nacionalines ekstremaliųjų situacijų valdymo sistemas, koordinuojant nacionalinių sveikatos sistemų įstaigų pasirengimą ir veiklą ekstremaliųjų situacijų atvejais.

Taip kalbėta apie Izraelio bei Lietuvos asociacijų „Raudonos nosys. Gydytojai klounai“ dalinimosi gerąja patirtimi. Gydytojai klounai tiek Lietuvoje, tiek Izraelyje reguliariai lanko sergančius vaikus ligoninėse, teikdami emocinę paramą vaikams ir juos slaugantiems artimiesiems.

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt,  http://sam.lrv.lt

 

 Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...