J. Požela: draugiška sveikatos priežiūra – visiems Lietuvos vaikams

2016 m. birželio 2 d. Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Lietuvos mokslų akademija rengia konferenciją „Vaikų sveikatos priežiūros naujovės ir aktualūs klausimai“. Tai jau antroji tokio pobūdžio konferencija, kurios tikslas – priminti visuomenei būtinybę saugoti ir gerbti vaiko teisę į sveikatos priežiūrą bei pristatyti įrodymais pagrįstos medicinos praktikos pasiekimus.

Pasak Sveikatos apsaugos ministro Juro Poželos, Lietuva, kaip Jungtinių tautų narė, pripažįsta vaiko teisę naudotis tobuliausiomis sveikatos sistemos paslaugomis ir ligų gydymo bei sveikatos atstatymo priemonėmis.

„Dar daugiau: draugiška vaikams sveikatos priežiūra turi būti prieinama visiems mūsų vaikams. Tarptautinės vaikų gynimo dienos minėjimas kasmet įgauna vis didesnį skambesį ir yra gera proga pabrėžti reikšmingą vaikų ligų ir šeimos gydytojų, slaugytojų bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistų vaidmenį ir indėlį į mūsų pacientų ir jų šeimų individualizuotą, tęstinę, holistinę sveikatos priežiūrą“, – sako J. Požela.

Konferencijoje Lietuvos mokslininkai, gydytojai pasidalins mintimis apie optimalų vaikų sveikatos priežiūros modelį, pirmuosius vaikų žingsnius į sveiką gyvenseną, tarpžinybinio, valstybinio ir nevyriausybinio sektorių bendradarbiavimo svarbą, rūpinantis vaikų sveikata.

Konferencija rengiama Vilniuje, Mokslų akademijos salėje. Pradžia 10.00 val.

Prieš konferenciją 9 val. 30 min. Lietuvos mokslų akademijos mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3, Vilnius) įvyks spaudos konferencija.

Spaudos konferencijoje dalyvaus ir į žurnalistų klausimus atsakys:

•        Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela;

•        Lietuvos mokslų akademijos prezidentas prof. Valdemaras Razumas;

•        Lietuvos mokslų akademijos Biologijos, medicinos ir geomokslų skyriaus pirmininkas prof. Vytautas Basys.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...