J. Požela: geresnės visuomenės sveikatos turime siekti bendromis pastangomis

Pagerinti visuomenės sveikatą galima tik suvienijus visų valdžios grandžių ir visuomenės pastangas – apie tai kalbėjosi Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela, susitikęs su Europos sveikatos ir maisto saugumo komisaru Vyteniu Povilu Andriukaičiu.

Ministras J. Požela padėkojo V. P. Andriukaičiui už aktyvią paramą Lietuvos sveikatos sistemai ir Europos Komisijos (EK) poziciją, jog sveikata yra visos valstybės rūpestis.

„Akivaizdu, kad dirbdami atskirai, kiekvienas savo srityje, mes negalėtume pasiekti tokios visuomenės sveikatos rodiklių pažangos, kaip aktyviai bendradarbiaudami ir su kitomis ministerijomis, ir su visa visuomene, – sako  ministras J. Požela. – Šiandien mums ypač svarbu siekti garbingo amžiaus žmonių sveikatos išsaugojimo, gerinti žmonių psichikos sveikatą, stiprinti alkoholio vartojimo prevencijos priemones, tačiau tai galime padaryti tik suvieniję visų valdžios grandžių ir visuomenės pastangas.“

Europos sveikatos ir maisto saugumo komisaras V. P. Andriukaitis, kalbėdamas apie Europos komisijos nuogąstavimą dėl grėsmingos ankstyvų 18-64 m. amžiaus žmonių mirčių statistikos Lietuvoje, pabrėžė, kad tuo turi rūpintis visa valstybė.

„Apie tai kalbėjau ir Vyriausybėje, nes sveikata turi būti rūpinamasi nacionaliniu mastu taikant įvairius rinkos instrumentus, – pabrėžė V. P. Andriukaitis. – Tabako ir alkoholio vartojimas ir to sukeltos pasekmės turi būti reguliuojamos ne vien užsiimant švietimu, bet būtent gerai žinomais ir veiksmingais rinkos reguliavimo mechanizmais: mokesčiai, rinkodara, nepageidaujamų produktų prieinamumo ribojimas ir pan.“.

Eurokomisaras V. P. Andriukaitis taip pat atkreipė ministro J. Poželos dėmesį, kad vienas iš  Europos komisijos prioritetų – investicijos į inovacijas. Eurokomisaro teigimu, didesnis dėmesys biotechnologijų vystymuisi padėtų geriau panaudoti galingą Lietuvos mokslinį potencialą. Taip pat, V. P. Andriukaičio manymu, svarbus ir šalių narių bendradarbiavimas siekiant mažesnių vaistų kainų.

Ministras J. Požela padėkojo Europos sveikatos ir maisto saugumo komisarui už vertingas pastabas ir pristatė iniciatyvas, įtraukiančias visuomenę į žalingų įpročių prevenciją.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt,  http://sam.lrv.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...