J. Zinkevičiūtė lankėsi Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje

Sveikatos apsaugos viceministrė dr. Jadvyga Zinkevičiūtė gegužės 11 dieną kartu su Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – SAM) Sveikatos stiprinimo valdybos specialistais lankėsi Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje. Vizito metu su laboratorijos direktoriumi Vytautu Vidmantu Zimnicku buvo aptarta akreditavimo srities plėtra klinikinių tyrimų srityje.

Per susitikimą taip pat buvo diskutuojama apie laboratorijos rengiamos medicinos prietaisų sterilizavimo ir dezinfekcijos proceso priežiūros sistemos įdiegimą bei sveikatos priežiūros įstaigų sterilizacinių modernizavimo 2016-2025 metų programos rengimą ir įgyvendinimą. Siekiant laboratorinių tyrimų plėtros, buvo pritarta siūlyti inicijuoti SAM patvirtinto mokamų paslaugų kainyno peržiūrą.

„Svarstėme neaiškios kilmės radinių pristatymo į laboratoriją aktualijas. Institucijų funkcijos, dalyvaujant neaiškios kilmės radinių likvidavime, nepakankamai aiškiai reglamentuotos. Esant realiai grėsmei, gali kilti neprognozuojamų padarinių, todėl šiuo klausimu sutarta organizuoti tarpinstitucinį pasitarimą“ – sakė sveikatos apsaugos viceministrė J. Zinkevičiūtė.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...