Jau antrus metus iš eilės Vilniaus miesto ir rajono senjorai varžysis sveikame protų mūšyje

Jau tampa gražia tradicija, kad atėjus rudeniui Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizuoja žinių patikrinimo ir mąstymo žaidimą – protmūšį. Šiemet – jau antrus metus iš eilės – kviečiame Vilniaus miesto ir rajono senjorus dalyvauti šiame žaidime. Šis renginys yra vienas iš būdų stiprinti senjorų psichinę sveikatą, skatinti „sveiką“ tarpusavio konkurenciją, ugdyti gebėjimus: dirbti komandoje, pozityviai mąstyti, priimti atsakomybę už savo veiksmus, būti tolerantiškais ir padėti vienas kitam. Organizuodami šį renginį siekiame atkreipti senjorų dėmesį į sveikatos svarbą ir paskatinti juos domėtis bei rūpintis savo sveikata.

Šio protmūšio tematika yra neatsiejama nuo renginio tikslų. Dalyviai žaidimo metu turės atsakyti į pačius įvairiausius klausimus apie sveikatą – pradedant klausimais iš medicinos istorijos, žmogaus fiziologijos, biologijos bei anatomijos sričių ir baigiant sveikos gyvensenos bei sporto temomis. Tokiu būdu siekiame ugdyti vyresniųjų visuomenės narių sveikatos raštingumą ir norime patrauklia forma suteikti jiems daugiau žinių apie sveikatą.

Dalyviams filmuotus klausimus viename iš penkių žaidimo turų pateiks ir žymūs žmonės, palaikantys sveikatinimo idėjas: Vilniaus miesto mero pavaduotojas Gintautas Paluckas, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narė ir Sveikatos komiteto pirmininkė Auksė Kontrimienė, žurnalistas, sveikatingumo metų iniciatorius ir knygos „Sveikata, kuri mus saugo“ autorius Juozas Dapšauskas, edukologė ir psichlogė Aistė Jasaitytė-Čeburiak, Lietuvos teatro ir kino aktorius, renginių vedėjas, grupės „Liūdni slibinai“ narys ir laidos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ vedėjas Dominykas Vaitiekūnas. Dalyviai taip pat turės atsakyti ir į televizijos laidų ir renginių vedėjo Andriaus Rožicko, emocinės paramos tarnybos „Jaunimo linija“ direktoriaus Pauliaus Skruibio, grupės „G&G Sindikatas“ įkūrėjo ir lyderio Gabrieliaus Liaudansko (Svaro), socialiai atsakingo prekybos tinklo UAB „Rimi Baltic“ atstovo bei Vilniaus visuomenės sveikatos biuro direktorės Gražinos Sidorovienės užduodamus klausimus.

Pernai rudenį mūsų organizuotame protmūšyje dalyvavo gausus būrys senjorų iš įvairių organizacijų. Tikimės, kad šiais metais taip pat sulauksime didelio susidomėjimo ir planuojame, kad šiame renginyje dalyvaus apie 300 žmonių. Protmūšis vyks š. m. lapkričio 5 d., 15:00 val. Vilniuje, Forum Palace „Galaxy“ renginių salėje. Vilniaus visuomenės sveikatos biuro komanda tikisi padovanoti šio renginio dalyviams ne tik smagų ir turiningai praleistą vakarą, bet ir padėti visiems suprasti, kad sveikata yra pats brangiausias žmogaus turtas.

 

Renginio organizatorius: Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

 

Renginio globėjas: Vilniaus miesto savivaldybė

 

Informaciją parengė:

 

Martyna Milieškaitė
Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras
Tel. 8 5 234 0235
El.p. martyna.milieskaite@vvsb.lt

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...