Kardiologinės intervencinės radiologijos paslaugos bus teikiamos dienos stacionare

Nuo šiol kardiologinės intervencinės radiologijos paslaugos bus teikiamos ir dienos stacionare. Tokiu būdu pacientams, atvykusiems dėl įtariamų širdies ar kraujagyslių ligų,  pagerės paslaugų prieinamumas, bus taupomas jų pačių laikas. Šios paslaugos bus finansuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų.

{end_header}

Pasak sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės, nauja tvarka užtikrins visoje Lietuvoje modernių ir efektyvių kardiologinių paslaugų teikimą dienos stacionaro sąlygomis. „Deja, duomenys rodo, kad Lietuvos gyventojų pagrindinės mirties priežastys per pastaruosius 10 metų išliko tos pačios – pirmiausiai, tai širdies ir kraujagyslių ligos. Dabartinės technologijos leidžia siekti greito paciento ištyrimo ir operatyvių rezultatų gavimo, todėl pacientui nereikės kelioms dienoms gultis į sveikatos priežiūros įstaigą. Optimizuotos aukštosios technologijos leidžia anksčiau diagnozuoti ir suteikti pagalbą, organizuoti gydymą, mažinti mirtingumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų“, – sakė sveikatos apsaugos ministrė R. Šalaševičiūtė.

Iki tol kardiologinės intervencinės radiologijos procedūros buvo atliekamos tik stacionarizuojant pacientą į asmens sveikatos priežiūros įstaigą. Nuo šiol dienos stacionaro sąlygomis bus atliekamos tiek diagnostinės, tiek gydomosios intervencinės radiologijos procedūros. Tarp jų koronarografijos, frakcijinių vainikinių arterijų kraujotakos, širdies biopsijos ir kitos kardiologinės intervencinės radiologinės paslaugos.

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...