Kasdieniais savo darbais, jausmais, ir meno pagalba kurkime Savo Širdies ikonas

Šiandien Vilniaus Pranciškonų bažnyčioje atidaryta paroda „Mano Širdies Ikona“. Joje eksponuojama 31 širdies ikona, kurias tapė „Rugutės“ labdaros fondo, padedančio onkologinėmis ligomis sergančių vaikų šeimoms, globojamos moterys, Vilniaus Palaimintojo kunigo Mykolo Sopočkos hospiso pacientai bei studijos „Marija‘s Art Therapy“ seminarų dalyviai. Sveikinamąjį žodį tarė sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė. Renginio globėjas: Pranciškonų Ordino atstovas Lietuvoje, brolis Marek Adam Dettlaffi. Renginio organizatorė: ,,Marija’s Art Therapy’’ vadovė, dailės terapeutė Marija Mendelė – Leliugienė.

Sveikatos apsaugos ministrės sveikinimo kalba ir renginio nuotraukos – Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje www.sam.lt ir ministerijos Facebook puslapyje:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.854493054633997.1073741853.434986296584677&type=3&uploaded=10#!/media/set/?set=a.854493054633997.1073741853.434986296584677&type=3&uploaded=10

 

Sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės kalba:

Gerbiami kolegos, ponios ir ponai,

Dėkoju už man suteiktą garbę atidaryti šią unikalią, pirmą kartą ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje surengtą, begaline šviesa ir meile spinduliuojančią parodą „Mano Širdies Ikoną“. Kaip sveikatos politikė, moteris, mama jaučiu didžiulę atsakomybę už savo šeimos, savo valstybės, savo tautos sveikatą ir gerovę. Mūsų visų gyvenimai kupini iššūkių. Tačiau, kaip moko išminčiai, pasaulis nevertas nekalto vaiko ar sergančio žmogaus kančios! Yra vienintelė tiesa, kurią visi privalome pažinti ir perduoti kitiems. Tai meilė – du sujungti delnai. Ir gurkšnis vandens juose – gyvenimas.

Šiandien čia nuostabiai susijungė du delnai: meno terapijos studija „Marija‘s ART THERAPY“ ir Pranciškonų Ordinas. Susijungė tam, kad dovanotų mums visiems tą tyrą gurkšnį gėrio, tikėjimo ir vilties, jog didžiausi skausmai yra nugalimi, jei esame visi drauge. Jei mūsų sielų, širdžių, rankų kuriamas grožis tampa svarbiausia galia, suteikianti harmoniją.

Motina Teresė sakė: „Tai, ką aš galiu padaryti, tu to negali. Ką gali padaryti tu, aš negaliu. Bet kartu mes galime padaryti tikrai labai daug!”. Nuostabu, kad esame kartu. Mes visi, savo profesija, pašaukimu ar talentu siekiame padaryti mūsų visų gyvenimus prasmingesnius. Pasinaudodama proga, norėčiau nuoširdžiai padėkoti šios parodos globėjui Pranciškonų Ordino atstovui Lietuvoje broliui Marekui Adamui Dettlaffui už kilniadvasiškumą ir norą po Vilniaus Pranciškonų bažnyčios stogu sukurti tikrą Gėrio ambasadą. Dėkoju parodos organizatorei ,,Marija’s Art Therapy’’ vadovei, dailės terapeutei Marijai Mendelei – Leliugienei ir „Rugutės“ labdaros fondui, padedančiam onkologinėmis ligomis sergančių vaikų šeimoms. Šio fondo globojamos mamos dailės terapijos užsiėmimų metu ir nutapė įkvėpiančias Širdžių ikonas, išreiškė savo neišmatuojamą skausmą ir viltį, nenugalimą sielos orumą, kuriuos pavyko perteikti šios parodos darbuose. Žemai lenkiu galvą prieš šias garbingas moteris, sugebėjusias pakelti akis į saulę, vardan tų, kuriuos labiausiai myli ir visada mylės. Lenkiu galvą ir prieš kitus Širdies ikonų autorius, tarp kurių – išskirtiniai Palaimintojo Kunigo Mykolo Sopočkos hospiso globojami žmonės, apsupti begalinės meilės ir rūpesčio. Žmonės, jautriau už mus sugebantys įvertinti gyvenimo vertybes.

Mūsų tautos Genijus – Justinas Marcinkevičius sakė: „Visada žemėje per mažai gerų žodžių – meilės, tiesos ir dėkingumo žodžių. Mes dažnai taip ir išsiskiriame, nepasakę jų vienas kitam, nusinešame, užgniaužę juos savo širdyse. Praeiname abejingi pro medį, paukštį, pro žydintį rugį ir pro kenčiantį žmogų, tarytum ne vienos žemės broliai, ne vienos saulės vaikai būtumėm“.

Tikiu, kad visada liksime vieningi po saule kovodami už savo, savo artimųjų, savo tautos sveikatą ir gyvybę. Ir kasdieniais savo darbais, ir jausmais, ir meno pagalba kursime Savo Širdies ikonas. Būkite visi sveiki ir laimingi.

SAM Ryšių su visuomene skyrius

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

 

 Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...