Kaune apdovanoti neatlyginti kraujo donorai

Ketvirtadienio vakarą Kauno klinikų Kraujo centras į šventę sukvietė ištikimiausius savo bendražygius – neatlygintinus kraujo donorus. Iškilmingos ceremonijos metu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos padėkomis apdovanoti nusipelnę donorai ir donorai žymūnai.

Pasak Kauno klinikų Kraujo centro vadovės dr. Jolantos Jeroch, kraujo poreikis ligoninėje yra didžiulis, tad būtinas gausus nuolatinių donorų būrys, kuris dovanotų kraujo. „Jūsų dėka kažkas pasveiko ir švęs Kalėdas kartu su savo artimaisiais“, – gyvybiškai svarbių darbų prasmę priminė dr. J. Jeroch. Kauno klinikų administracijos vardu donorus sveikino Slaugos koordinavimo tarnybos vadovė dr. Jolanta Toliušienė.  „Nors ir nedirbate ligoninėje, Jūs esate svarbūs mūsų komandos nariai“, – už gerumą ir kilnų darbą dėkojo dr. J. Toliušienė.

Lietuvai siekiant šimtaprocentinės neatlygintinos donorystės, išskirtinai pagerbiami nuolatiniai donorai, kurie ne tik patys ateina į Kraujo centrą paaukoti kraujo, bet ir šia gerumo iniciatyva užkrečia savo kolegas, draugus, artimuosius. Kasmet Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu apdovanojami kraujo donorystėje pasižymėję donorai: davusieji kraujo neatlygintinai 20 kartų apdovanojami Lietuvos donorystės žymūno pažymėjimu, 30 kartų – Lietuvos nusipelniusio donoro  pažymėjimu, o  dovanojusiesiems kraujo ne mažiau kaip 40 kartų suteikiamas garbės donoro vardas ir apdovanojami kartu su tai patvirtinančiu ženklu ir pažymėjimu.

Šiais metais Kauno klinikų Kraujo centro iniciatyva garbės donoro vardai suteikti keturiems donorams: Juozui Vaitkevičiui, Algimantui Stankevičiui, Rimvydui Macijauskui ir Virginijui Vaitkūnui. Jiems visa salė plojo atsistojusi. Per iškilmes kraujo donorai į sceną žengė raudonuoju kilimu – kaip tikros žvaigždės, nusipelniusios garbės už žmogaus gyvybę gelbstinčius žygdarbius. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos padėkos įteiktos nusipelniusiems donorams, kurie kraujo neatlygintinai paaukojo ne mažiau kaip 30 kartų: Donatui Streigiui, Virginijui Šaudžiui, Jeronimui Brazaičiui, Šarūnui Maruškui ir Vidui Ajučiui. Vakaro metu buvo pagerbti  ir donorai žymūnai, neatlygintinai paaukoję kraujo ne mažiau kaip 20 kartų: Arnoldas Degutis, Gintaras Pilypaitis, Ričardas Smailys, Romualdas Vasiliauskas ir vienintelė tą vakarą apdovanota moteris donorė – Kauno klinikų Vaikų endokrinologijos skyriaus slaugytoja Aušra Krivolap. LR Sveikatos apsaugos ministerijos įsteigtais Lietuvos donorystės žymūno pažymėjimais šiais metais apdovanoti ir Danas Kondratas, Mantas Jonušas, kurie iškilmėse nedalyvavo.

Šventinę nuotaiką sukūrė išskirtinis koncertas. Kauno klinikų Kraujo centro logotipu papuoštą tortą prapjauti patikėta daugiausiai kartų iš visų vakaro dalyvių kraujo paaukojusiam garbės donorui Raimondui Valdui Nekrošiui. Jis kraujo neatlygintinai davė net 55 kartus ir toliau tęsia donorystę.

Kauno klinikų Kraujo centras dėkojo ir ištikimiems partneriams, padedantiems puoselėti kraujo donorystės idėjas ir telkti visuomenę šiam kilniam tikslui. Tarp aktyviausių pagalbininkų – rajonų visuomenės sveikatos biurai, bibliotekos, akademinės bendruomenės organizacijos, policija ir netgi politinės partijos. Nuoširdžiausi dėkingumo žodžiai skambėjo Lietuvos užkrečiamųjų ligų pacientų asociacijai, Lietuvos zoologijos sodui, Liberalų sąjūdžio Kauno skyriui, Kauno kolegijos, Lietuvos sveikatos mokslų, M. Romerio, Kauno technologijos, Vytauto Didžiojo universitetų studentams.

 

Kauno klinikų informacija, organizatorių nuotraukos

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...