Kauniečiai kviečiami nemokamai pasitikrinti dėl ŽIV ir hepatito

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia kauniečius rūpintis savo sveikata ir dalyvauti prevencinėje akcijoje „Renkuosi žinoti“, kurios metu bus atliekami kraujo tyrimai, skirti nustatyti ŽIV ir hepatitų B ir C antikūnus. Ši akcija skirta visoje Europoje organizuojamai ŽIV ir hepatitų testavimo savaitei, kuri vyksta likus savaitei iki pasaulinės AIDS dienos, paminėti. Šiemet testavimo savaitė vyks lapkričio 20–27 dienomis.

Visoje Europoje ŽIV ir hepatitų testavimo savaitės metu siekiama, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie šių ligų keliamas grėsmes bei suprastų, kad egzistuoja veiksmingas gydymas. Visuomenės sveikatos biuras kviečia kauniečius atlikti nemokamus tyrimus bei daugiau sužinoti apie ŽIV ir hepatitą.

 

Atlikus tyrimus bus nustatomi:

•      ŽIV antikūnai;

•      hepatito B viruso antikūnai;

•      hepatito C viruso antikūnai.

 

Akcija vyks lapkričio 25 d. 12–13 val. Tyrimai bus atliekami Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure, adresu Aušros g. 42A, Kaunas (11 aukšte, posėdžių salėje). Norintys dalyvauti, kviečiami registruotis el. paštu administracija@kaunovsb.lt.

Tyrimo rezultatai ir būtina informacija dalyviams bus įteikta konfidencialiai, užklijuotuose vokuose, sutartą dieną. Tyrimai atliekami bendradarbiaujant su laboratorija, turinčia licenciją teikti medicininių tyrimų paslaugas.

Dalyvių skaičius ribotas.

 

Daugiau informacijos:

Giedrė Macaitienė, tel. (8-37) 454 717, el. p. Giedre.Macaitiene@kaunovsb.lt,

Monika Straupytė, tel. (8-37) 454 717, el. p. Monika.Straupyte@kaunovsb.lt

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...