Kauno klinikose – išskirtinė menisko persodinimo operacija

 

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Ortopedijos traumatologijos klinikos Sporto traumų ir artroskopijos sektoriuje pirmą kartą atlikta sudėtinga procedūra – artroskopinė kelio sąnario išorinio menisko implantacija. Ši procedūra apsaugojo jauno vyro kelio sąnario kremzlę nuo tolimesnio sudilimo.

Naujas meniskas į buvusio menisko vietą persodintas 28 metų amžiaus pacientui, kuriam vaikystėje pašalintas išorinis meniskas ir todėl prasidėjo kelio sąnario kremzlės degeneracija (osteoartrozė). Jeigu pacientui nebūtų atlikta menisko keitimo operacija, sąnarys būtų pamažu degeneravęs ir per 10-20 metų jam būtų negrįžtamai sudilusios sąnario kremzlės ir tektų atlikti endoprotezavimo operaciją.

Menisko persodinimo operacija – ypač sudėtinga ir reikalaujanti preciziško matematinio bei geometrinio apskaičiavimo procedūra. Sporto traumų ir artroskopijos sektoriaus vadovas prof. Rimtautas Gudas pabrėžė, kad be tikslaus apskaičiavimo, esminis procedūros sudėtingumas yra menisko įstūmimas į sąnarį jo neatveriant.

„Atraumatiškai įsodinamas meniskas turi būtų įstumtas neatveriant sąnario ir stabiliai, ir saugiai pritvirtinamas. Tam naudojami specialūs implantai, kurie įstumiami tarp kelio sąnario aplinkoje esančių nervų ir kraujagyslių jų nepažeidžiant“, – pasakojo prof. R. Gudas. Įsodinamas meniskas turi būti lygiai tokio paties dydžio, formos, storio ir pločio kaip ir buvęs.

Operacija daroma griežto sterilumo aplinkoje, po operacijos taikomas specialus reabilitacinis gydymas. Pacientui nuolat tikrinamas įsodinto menisko gyvybingumas bei pagal jį koreguojamas visas reabilitacijos laikotarpis. Jei įsodintas menisko audinys sėkmingai prigyja ir integruojasi į kelio sąnarį, žmogus gyvena visavertį gyvenimą be jokių ribojimų.

Kauno klinikų informacija

Asmuo kontaktams:
Austė Aleksandravičiūtė-Šviažienė
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų
Viešosios komunikacijos tarnybos
Vyriausioji specialistė
Tel.: +370 37 32 64 46
Mob. nr.: +370 646 89 474
El. p. auste.sviaziene@kaunoklinikos.lt

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...