Kauno klinikose patirties sėmėsi svečiai iš Kinijos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose lankėsi delegacija iš Kinijos Liaudies Respublikos, kurią priėmė ligoninės vadovai. Svečius lydėjo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos viceministrė Laimutė Vaidelienė. Tai pirmasis Kinijos Liaudies Respublikos Nacionalinės sveikatos ir šeimos planavimo komisijos delegacijos vizitas į Lietuvą po nepriklausomybės atkūrimo.

 

Su svečių delegacija susitiko LSMU prorektorius klinikinei medicinai, Kauno klinikų generalinis direktorius prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius, Kauno klinikų direktorė valdymui ir plėtrai dr.  Daiva Pentiokinienė, direktorė visuomenės sveikatai, studijoms ir mokslui prof.  Lina Jaruševičienė, Stacionarinių paslaugų koordinavimo tarnybos vadovas dr. Kęstutis Stašaitis, Ambulatorinių paslaugų koordinavimo tarnybos vadovas Šarūnas Mačinskas ir LSMU Podiplominių studijų centro dekanas doc. Kęstutis Petrikonis. Susitikimo metu svečiai buvo supažindinti su LSMU ir LSMUL ligoninės Kauno klinikų pasiekimais.

Kinijos delegacija, vadovaujama viceministro Sun Zhigang, domėjosi pirminės sveikatos priežiūros specialistų funkcijomis ir šeimos gydytojų atliekamu „vartininko“ vaidmeniu, medikamentų įsigijimo ir kompensavimo tvarka, ligoninių finansavimu, rezidentūros organizavimu, sveikatos priežiūros darbuotojų kvalifikacijos tobulinimu ir tolesnio bendradarbiavimo galimybėmis.

Po pokalbio svečiai aplankė Kauno klinikų Traumų ir skubios pagalbos centrą. Čia jiems didelį įspūdį paliko Skubios pagalbos skyriaus darbo organizavimas, modernios patalpos ir šiuolaikinė aparatūra.

Tos pačios dienos rytą Vilniuje Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ir Kinijos Liaudies Respublikos Nacionalinės sveikatos ir šeimos planavimo komisijos viceministras Sun Zhigang pasirašė susitarimo memorandumą dėl bendradarbiavimo sveikatos srityje. Pirmą kartą šalių istorijoje žengtas svarus žingsnis, jungiantis Lietuvos ir Kinijos pastangas kurti sveikesnę visuomenę abiejose valstybėse.  

Kauno klinikų informacija

K. Šimatonio nuotr.

Daugiau Kauno klinikų naujienų – socialiniame tinkle Facebook

 

 

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...