Kauno miesto mokinių sveikata

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas visuomenės sveikatos stebėseną, analizuoja kasmetinių profilaktinių mokinių sveikatos patikrinimų duomenis. Atlikus Kauno miesto bendrojo lavinimo mokyklų moksleivių profilaktinių sveikatos patikrinimų 2015/2016 m. duomenų analizę, matyti, jog svarbiausiomis mokyklinio amžiaus vaikų sveikatos problemomis išlieka regos ir skeleto-raumenų sistemos sutrikimai.

Kasmet atliekamos moksleivių profilaktinių sveikatos patikrinimų analizės parodo, kad jau pradėdami lankyti mokyklą vaikai turi nemažai sveikatos sutrikimų – analizuojant Kauno miesto moksleivių sveikatos patikrinimų pažymas pastebima, kad maždaug pusė pirmų klasių mokinių jau turi vienokių ar kitokių sveikatos sutrikimų.

2015 mokslo metais profilaktiškai sveikatą pasitikrino 99 proc. mokinių. Iš jų 25 proc. neturėjo jokių sveikatos sutrikimų. Dažniausiai mokiniams nustatomi regos (46,4 proc. pasitikrinusių mokinių) ir skeleto-raumenų sistemos sutrikimai (31,1 proc. pasitikrinusių mokinių). Trečioje vietoje yra kvėpavimo (12,9 proc.), ketvirtoje – kraujotakos sistemos (12,8 proc.) sutrikimai.

Skeleto-raumenų sistemos sutrikimų turinčių moksleivių skaičius nuo 2010 m. sumažėjo, tačiau vis tiek išliko didelis. Daugiausia šių sutrikimų nustatyta tarp VI–X klasių mokinių. 2015 m. regos sistemos sutrikimų turinčių mokinių procentas sumažėjo. Daugiausia regos sutrikimų turinčių mokinių mokėsi VIII–X klasėse. Vaikų, turinčių regos ir skeleto-raumenų sistemos sutrikimų procentas 2015 m. šiek tiek sumažėjo, tačiau išaugo vaikų, kuriems nustatyti kraujotakos sistemos, kvėpavimo ir endokrininės sistemos sutrikimai, dalis.

Vaikų profilaktinių sveikatos patikrinimų duomenų analizė padeda kryptingai planuoti ir įgyvendinti sveikatos priežiūrą mokykloje, organizuoti ir įgyvendinti priemones, susijusias su ligų ir traumų profilaktika, taip padedant mokiniams saugoti ir stiprinti sveikatą.

Visą mokinių profilaktinių sveikatos patikrinimų duomenų analizę galite rasti: http://www.kaunovsb.lt/tl_files/Naujienos/2016/03/09/Kauno%20miesto%20savivaldybes%20visuomenes%20sveikatos%20biuro%20profilaktiniu%20moksleiviu%20sveikatos%20patikrinimu%20analize%202015-2016%20m%20.pdf.

 

Informaciją parengė:

Ieva Valentaitė, visuomenės sveikatos specialistė

 

Daugiau informacijos:

Monika Straupytė, viešųjų ryšių specialistė, tel. (8-37) 454 717, el. p. Monika.Straupyte@kaunovsb.lt  

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...