Keturios šalies ligoninės dalyvaus pilotiniame konsoliduoto vaistinių preparatų pirkimo projekte

Vykdant korupcijos prevencijos sveikatos priežiūros sistemoje 2015-2019 m. programos įgyvendinimo planą, Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybė su keturių didžiųjų Lietuvos ligoninių vadovais apsvarstė vaistų konsoliduotų viešųjų pirkimų organizavimo įgyvendinimo klausimus, praktines problemas. Po pasitarimo Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė pavedė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikoms, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikoms, Klaipėdos jūrininkų ligoninei, Respublikinei Vilniaus universitetinei ligoninei organizuoti bendrą pilotinį konsoliduotą vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių pirkimą 2016 m., atsižvelgiant į esamus Centrinės perkančiosios organizacijos katalogus (CPO).

Projekte dalyvaujančios gydymo įstaigos įpareigotos parengti bendrą vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių pirkimą 2016 m. pagal CPO katalogus. Taip pat turi būti parengti ir pateikti CPO bendri vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių,  numatomų pirkti 2017 m. sąrašai ir specifikacijos. Suderinus su CPO, numatyta organizuoti asmenų, atsakingų už viešuosius pirkimus, mokymus.

 Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos departamentui ir Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai ministrė R. Šalaševičiūtė taip pat pavedė įvertinti Centrinės perkančiosios organizacijos vaistinių preparatų katalogą, siekiant nustatyti vaistinius preparatus, kuriuos reikia eliminuoti dėl jų neefektyvumo, ir patikslintą sąrašą pateikti CPO.   

SAM Ryšių su visuomene skyrius,

samrsv@sam.lt, www.sam.lt

Sekite naujienas Sveikatos apsaugos ministerijos Facebook puslapyje!

Susiję straipsniai

thumbnail
hover

Apsikabinimai gydo!

Šiandien, birželio 15 d., 13 val. prie Kauno klinikų centrinio pastato vyks apsikabinimų akcija. Į ją kviečia Lietuvos sveikatos mokslų u...

thumbnail
hover

Nemokamos mankštos Klaipėdoje – kviečiame dalyvauti!

Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamas mankštas. Amžius neribojamas.
Maloniai kviečiame prisijungti!

thumbnail
hover

Lietuvoje kraujo aukojama dažniau nei tikėtasi

Per penkis šių metų mėnesius iš 43,5 tūkst. kraujo ar jo sudėtinių dalių davimų neatlyginti buvo net 86 procentai ir, palyginus su 2...